Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Погода

Хитрощі звичайних котлет

Вихідними поїхала на дачу. Ввійшла у двір і почула пісню. Невже сусідка вже порається на городі? Жінка любить українські народні, жартівливі, знає їх безліч і не уявляє себе без пісні. Здається, вона співає не лише голосом, а й душею, обмінюючись енергією із землею-годувальницею.

Заходжу хвірткою, яка ніколи ні з її, ні з мого боку не замикається. Знаходжу Надію Михайлівну в теплиці. Вона закінчує готувати ділянки для посіву шпинату, селери, редиски. Згодом тут рости­муть огірки, баклажани чи перець.

Розговорились, побідкалися, що зима цього року настільки теп­ла, що й грунт не промерз. А сонечко пригріє, землю зовсім висушить.

6

Детальніше...

Здоров’я жінки і дитинибуло
і залишається в пріоритеті міської влади

В останній січневий день Павлина Зозуля народила донечку. 2 кілограми 850 грамів, 50 сантиметрів, здоровенька. Вартість пологів, а це 4 тисячі 300 гривень, жінці оплатив міський бюджет. Породілля є однією з 1591 уманчанок, які скористалися програмою «Безкош­товні пологи», що діє в нашому місті з травня 2017 року. Відтоді міська казна зі згоди депутатів виділила на ці потреби 1 мільйон 485 тисяч гривень.

«Цьогоріч із 1 квітня таку пос­лугу нарешті обіцяє надавати держава через Національну службу здоров’я. Тому місто запланувало виділити на ці потреби 200 тисяч гривень – на перший квартал», — дає роз’яснення керівник пологового будинку Олег Семенда.

45

Детальніше...

МИ НЕ КАЖЕМО «ДО ПОБАЧЕННЯ», А БАЖАЄМО СУХИХ РУКАВІВ

Зазвичай рятувальники стримані та малослівні. Вони розуміють один одного з півслова, бо в надзвичайній ситуації говорити ніколи — рахунок іде на хвилини. Від них не почуєш розповідей про своє геройство, а у Facebook чи Instagram лише найцінніше — світлини з рідними та близькими.

Саме таким є і керівник варти 14-ї державної пожежно-рятувальної частини в Умані Олександр Гриценко. Служить українському народу, а про те, що під час пожежі ризикував здоров’ям заради порятунку вагітної та немовляти, за що отримав відзнаку «За відвагу», — ані слова. Та про все по черзі.

1

Детальніше...

Діяти, доки не закінчиться війна

В 2014 році, коли Донбас сколихнув всю Україну, люди допомагали хто чим міг. Майже одразу, в червні 2014-го, в Умані утворився один з найбільших волонтерських центрів допомоги армії — ГО «Закон і справедливість». Везли хлопцям все: їжу, одяг, збирали на каски, засоби захисту.

16

 

Детальніше...

3

Детальніше...

13

14