Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

11

До дня медика

Світова пандемія назавжди змінила життя на Землі. Зламалися звичні стереотипи, люди стали інакше сприймати один одного. Суспільство по-іншому розставляє пріоритети, вірус показав нам які ми вразливі, який тісний цей Світ і що життя людини крихке, мов кришталь, а здоров’я безцінне.

Щохвилини, разом з мільйонами колег в усіх куточках планети, уманські медики, забуваючи про сон, їжу, відпочинок і власне здоров’я, виборюють у підступного невидимого вірусу кожного з нас.   

Лікарі! Медсестри! Фельдшери! Санітарки! Лаборанти! Всі, хто нині працює в медичних закладах міста, ви ― герої нашого часу! Ми дякуємо і аплодуємо кожному з вас, хто не злякався, не покинув свій пост, не відвернувся від хворого, підтримав словом і обнадійливим поглядом, врятував своєю майстерністю і професіоналізмом.

― У кожного часу свої герої,

— сказав, спілкуючись з медиками Умані міський голова Олександр Цебрій, ― зараз, поряд із захисниками України, які у військовому однострої боронять країну, пліч- о-пліч стали герої у захисних костюмах, масках і окулярах,  які щодня ризикують власним здоров’ям і життям у протистоянні невидимому, але жорстокому і підступному вірусу.  

Міський голова зауважив, що сьогодні допомогти медику може кожен, дотримуючись елементарних правил безпечного перебування в громадському місці, використовуючи маску, антисептики та дотримуючись соціально-безпечної відстані у півтора метри.

Щоб протистояти поширенню вірусу, підтримати медиків і найвразливіші категорії населення  влада міста об’єднала зусилля з бізнесом і політиками, пішла на непопулярні, але як показав час, вірні кроки: обмеження транзиту транспорту через місто, влаштування блокпостів, тимчасове припинення пасажирських перевезень та інше. Депутати Уманської міської ради перерозподілили міський бюджет так, щоб спрямувати додаткові видатки на медицину, знявши кошти з усіх  інших статей витрат. Виконавчий комітет для наповнення міського бюджету підготував пакет пропозицій про продаж об’єктів комунальної власності шляхом електронного аукціону «Прозоро».  

Втілюємо наступні кроки медичної реформи

Медичні заклади міста підписали угоди із Національною службою здоров’я України на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Уманська міська лікарня також уклала угоду.

— Заклад підписав з Національною службою здоров’я 10 пакетів медичних послуг на загальний бюджет 109 млн. грн. на 9 місяців. Вони розділені на глобальну ставку і кошти за пролікований випадок, — розповів директор КНП «Уманська міська лікарня» Ігор Григоренко. — Два реабілітаційні пакети послуг нові для лікарні, їх раніше не було. Хоча відділення працювали і раніше, вони називалися відділеннями фізіотерапії, нині об’єдналися і мають назву «відділення відновної терапії». Відповідно до цієї угоди, в КНП «Уманська міська лікарня» будуть надавати медичні послуги за такими напрямками:

- Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах.
- Стаціонарна хірургічна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
- Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах.
- Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.
- Езофагогастеродуоденоскопія.
- Діагностика,  лікування та супровід осіб з ВІЛ.
- Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
- Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
- Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату.
- Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

― Нам в такий важкий час вдалося значно покращити матеріально-технічну базу медичних закладів, забезпечення витратними матеріалами, розповів Олександр Цебрій. ― Обладнання закуплене для діагностування і лікування хворих на коронавірусну інфекцію після пандемії прислужиться всім уманчанам для порятунку їх життя і здоров’я. Ми не зупинили ремонти і реконструкції, розпочаті до карантину. Плануємо серйозну перебудову приймального відділення міської лікарні, продовжується ремонт в міській поліклініці (КНП «Уманський ЦПМСД»).

Тетяна ОЛЕКСАНДРОВА.