Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

Лютий

Лютий завжди був вигадливим. Інколи навіть трішки капризним. Але з ним ніколи не було нудно.

Якось Лютому було страшенно нецікаво виконувати свої звичайні обов’язки. Терпіння вистачило днів на п’ять, а потім він ледь не вибухнув від нудьги. Довелось вигадувати собі розваги.

7

 

Ідея знайшлась майже зразу. А за кілька днів уже розтанув сніг і в середині місяця на теп­лих підвіконнях грілись мухи, біля підмурків кучкувались жуки-солдатики. Лютий справді тішився кожним днем. Особливо, коли нарешті зацвіли проліски.

Лютому сподобались експерименти. Це було цікавіше, ніж просто виконувати свою роботу. Добре, що фантазія працювала, і щоразу вдавалось вигадувати щось новеньке.

Через кілька років Лютий вирішив зробити інше дослідження. З першого дня дули вітри, які приносили різну погоду. Одного дня віяв південний і йшов дощ. А вже наступного лютував північний зі снігопадом. Західний завжди приносив відлигу, а східний — круті морози. Це було весело.

Колись він ставив досліди з морозами. З кожним днем ставало все холодніше і холодніше. Міста могли б зовсім замерзнути, але його чергування швидко скінчилось.

Ой, та всього й не згадати.

Але не цього року… Цього року у Лютого не було настрою щось робити. Точніше не так. Він зовсім не хотів робити свою роботу. Лютий сам не знав, що він хоче. Апатія пов­ністю поглинула його і поступово затягувала у депресію.

Він навстіж відчинив вікно у своїй кімнаті, загорнувся у плед і всівся на підвіконня. Цілими днями дивився на світ або дрімав, спостерігав за людьми, за польотом сніжинок або птахів. Час від часу клацав пальцями і тоді в світі ставало холодніше або тепліше.

За чотири дні до кінця своєї зміни він порахував лічилку, востаннє клацнув пальцями і налаш­тував погоду. А тоді зачинив вікно і пірнув у свою перину.

Вікторія Коваль