Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

10

Уманчани відзначили День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Травень 2020 року Україна проживає в умовах карантину. Тому всі заходи з вшанування пам’яті борців із нацизмом та жертв війни в Умані відбувалися у режимі обмеженої кількості учасників з дотриманням протиепідемічних заходів.

В Умані сьогодні проживають 500 ветеранів Другої світової війни і 4 270 дітей війни. Напередодні святкових пам’ятних днів 27 уманчан – фронтовиків, учасників Другої світової війни отримали відзнаки народної пошани «За бойові заслуги», привітання від міської громади і подарункові набори.

Міський голова Олександр Цебрій відвідав вдома солдатів Перемоги Федора Нікішина, який зустрів День Перемоги у Празі, Василя Драгу – визволителя Будапешту, Андрія Поліщука, який нині очолює напрямок захисту інвалідів в міській організації ветеранів. Ветерани поділилися своїми спогадами про війну і Перемогу, зазначивши, що сьогодні оточені пильною увагою міської влади, соціального захисту, мають прямий контакт для вирішення всіх питань з міським головою. І кожен з ветеранів побажав у цей день Україні і Світові миру.

8

До місць поховань загиблих у Другій світовій війні, делегації і окремі городяни поклали квіти, пам’ятні вінки, запалили лампадки, постояли у хвилині мовчання. Діти і молодь Умані ввечері, 8 травня, запалили на підвіконнях «Свічку пам’яті», до них приєдналося багато дорослих, а всі разом виставили фотографії акції в соціальних мережах.

9 травня уманчани почали викладати на своїх сторінках світлини дідів і прадідів – учасників Другої світової війни і розповідати #Родинні_історії_війни#.

Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Звертаючись до уманчан Олександр Цебрій зазначив, що ціною перемоги над нацизмом були величезні втрати українців у 1939-1945 роках.

— Ми вшановуємо наших ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли, ми віддаємо належну шану численним жертвам війни: військовополоненим, примусово вивезеним на роботи, дітям війни, людям які загинули під час Голокосту, в’язням концтаборів, підпільникам, людям, які жили в окупації і постраждали від бойових дій.

Ми розуміємо, що війна — це не лише несамовиті бої. Війна — це мільйони людських бід, епідемії, голод, безправ’я, які торкнулися кожної людини і тривали роками.

9

Зараз Україна так само воює з агресором. Сьогодні путінська Росія посягає на нашу територію, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у Європі. Ця боротьба щоденно триває вже 6 років і ми не маємо права програти. Бо так само, як і 75 років тому ми захищаємо рідну землю. Пам’ятаємо, що коли справедливість на нашому боці і ми стоїмо за рідну землю — тоді ми непереможні. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Тетяна Олександрова