Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Міський голова Олександр Цебрій 28 липня зібрав усіх співробітників, причетних до проведення масових заходів в Умані, щоб проаналізувати ситуацію, яка склалася навколо фестивалю сиру та вина.

Чому замість цікавої події уманчани отримали перекриття вулиці, приїжджі підприємці вимагали термінового засідання комісії ТЕБ та НС, влада міста отримала репутаційний скандал, місто Умань ― іміджеві втрати, а всі разом ― негативний досвід нескоординованості дій внаслідок неправильного оформлення документів, їх контролю, супроводу та виконання? Що треба зробити, аби надалі така ситуація не повторилася? Питання, відповіді на які шукали учасники робочої наради при міському голові.

Олександр Цебрій висловив своє обурення з приводу ситуації яка склалася навколо події, заслухав заступників і наголосив, що за будь-яких обставин потрібно працювати разом з усіма зацікавленими людьми і організаціями так, щоб робити для уманчан цікаві заходи, а для гостей створювати вагомі причини їхати в Умань.

― Я двома руками «за» проведення культурних і розважальних заходів для уманчан, але питання здоров’я уманчан для мене пріоритет і воно в мене першочергове, ― пояснив міський голова. ― Ми багато працювали для іміджу міста як туристичного, відкритого. Минулого року я сам із задоволенням відвідав фестиваль сиру і вина. Але цього року ми всі живемо і працюємо в особливих умовах пандемії. І про це не можна забувати. Тому, коли ми напередодні відкриття фестивалю отримуємо листи від обласного відділу поліції і обласного лабораторного центру МОЗ України про доцільність відміни/заборони проведення фестивалю сиру і вина з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, ми не можемо діяти інакше, ніж відмінити або перенести його проведення. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні і про це повідомили організаторів. Як далі розвивалися події, на жаль, бачили всі… Замість зустрічі і конструктивного обговорення шляхів виходу із ситуації з’явилися погрози про дестабілізацію ситуації в місті, заяви про політичну складову і багато інших звинувачень. І лише після того як самі організатори переписали заяву до поліції, де вже писали не про ярмарок сиру та вина з прогнозованою кількістю відвідувачів 5 тис. чол., а про культурний захід фестиваль сиру і вина з прогнозованою кількістю відвідувачів 500 осіб, міська комісія з ТЕБ та НС мала підстави для перегляду свого рішення і надання дозволу.

Якби спрацювали оперативно і направили коригуючі листи вчасно, такого скандалу і розголосу не було б.

У нас в місті ще буде проходити багато масових заходів, переконаний міський голова. Тому Олександр Цебрій звернувся до організаторів заходів і відповідальних посадовців з переконливим проханням уважно ставитися до оформлення документації, зважати на об’єктивні непереборні обставини, такі як пандемія коронавірусу або інші.

― Врешті, відповідальність за те, що відбувається на фестивалі, ярмарку або концерті несуть організатори, але за все що відбувається в місті відповідає міська влада і я, як міський голова персонально, — сказав Олександр Цебрій. ― На жаль, динаміка захворювання на COVID-19 в місті Умань невтішна. Тому всі організатори мають це враховувати і розуміти, що за найменшого загострення ми будемо вдаватися до жорстких обмежувальних заходів. Все, що ми будемо проводити найближчим часом, проводиться з дотриманням усіх карантинних норм і вимог. Мене особисто не цікавлять політичні дивіденди від участі в масових заходах і будь-які спекуляції на цій темі вважаю неприйнятними. Що ж до розмов про вимагання хабарів за дозвіл на проведення фестивалю прошу організаторів публічно зробити про це заяву, вказати ім’я та посаду вимагателя і заявити про це в поліцію. Якщо це так, посадовець буде нести відповідальність за законом, а якщо це брехні, то за них несуть відповідальність ті, хто їх розповсюджує.
За результатами робочої зустрічі міський голова дав доручення профільному заступнику Галині Кучер прискіпливо і відкрито працювати з документами і заявами на проведення масових заходів, розглядати їх колегіально, приймати рішення і обговорювати за участі самих заявників.

― Наше завдання допомогти людям організувати хороший безпечний захід і дати уманчанам можливість якісно відпочити. Наполягаю на тому, щоб якомога більше залучали саме уманських підприємців-виробників до участі в ярмарках, а уманських митців, акторів та виконавців ― у творчих фестивалях і концертах, щоб кожен масовий захід приносив дохід в міський бюджет, та найголовніше ― безпека уманчан.

P.S. 28 липня на ім’я міського голови Умані Олександра Цебрія подана довідка про свято «Сиру і вина» від Уманського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаські області про те, що в заході взяли участь 57 суб’єктів господарювання (уманських — 3). В перший день заходу 25.07.2020 були виявлені порушення у ВСІХ учасників. 26.07.2020 порушення усунули 21% учасників. У 27 учасників були виявлені порушення у сфері безпечності харчових продуктів (відсутні документи безпечності харчових продуктів, відсутня державна реєстрація виробничих потужностей, відсутні експлуатаційні дозволи на виробництво сиру та м’ясопродуктів).

Аліна КОВАЛЕНКО