Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

17

Перший після карантинний виїзд соціального мобільного офісу працівники управління праці та соціального захисту населення провели у дворі житлових будинків по вулиці Мазепи №3 та №6. 

― Мобільний соціальний офіс, це така форма роботи з населенням, коли фахівці проводять роз’яснювальну роботу, консультують, приймають заяви у громадян за місцем їх проживання, ― пояснила заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер. — Здебільшого таку форму роботи практикують для консультування людей у віддалених селах, але в Умані міський голова Олександр Цебрій також дав доручення максимально наблизити послуги до людей. Зараз людям треба роз’яснити порядок отримання субсидій та пільг, види державних соціальних допомог, пенсійне забезпечення, про те, які соціально-реабілітаційні послуги та інші соціальні послуги можуть отримувати уманчани.

До працівників управління соціального захисту у людей завжди є запитання, адже у кожного пенсіонера, отримувача пільг і субсидій, є своя особиста історія, особливості, що вимагають індивідуального підходу і роз’яснення. З людьми спілкувалися наодинці і консультували в групах, надавали роз’яснення та відповідали на запитання представники відділів управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, структурних підрозділів Центру інтегрованих соціальних послуг міста Умані, Пенсійного фонду, фахівці соціальної роботи, які закріплені у мікрорайоні.

Серед тих, хто звернувся по допомогу до фахівців мобільного офісу була й пані Надія. Жінці вже 74 роки, вона на пенсії, а через проблеми з ногами їй важко відвідувати управління праці та заходи, які там організовують, тому для неї такі зустрічі надзвичайно зручні: «Я зазвичай або телефоную, або передаю соціальним працівником те, що мене цікавить. У мене 46 років стажу. Мене цікавило, чому я не отримала доплату і сьогодні дівчата з управління мені швидко все пояснили».

Як пояснила Галина Кучер, виїзні засідання соціального мобільного офісу будуть проводитися два рази на тиждень в різних мікрорайонах міста, згідно графіку.

Людмила ТРУМ