Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

На 25 жовтня 2020 року Верховна Рада України призначила проведення
чергових місцевих виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Цьому рішенню Верховної Ради України передувало прийняття Центральною виборчою комісією постанов від 18.05.2020 № 88 та від 11.06.2020 № 103, які створили правові підстави для внутрішньо переміщених осіб, мобільних всередині країни громадян та громадян, які не мають «прописки» та виборчої адреси, брати участь у голосуванні на національних та місцевих виборах.

Це означає, що після усунення дискримінаційних норм у виборчому законодавстві громадяни України мають право обирати місцеву владу за своїм фактичним місцем проживання незалежно від місця реєстрації, яке зазначене у паспортному документі.
Для цього заявнику потрібно до 10 вересня звернутися особисто або через уповноважену особу до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою або ж онлайн, подавши заяву про зміну виборчої адреси на сайті Державного реєстру виборців за посиланням: www.drv.gov.ua.

Таким чином, для виконання свого громадянського обов’язку громадяни Украї­ни, які мають намір голосувати не за місцем реєстрації, повинні звернутися до органів ведення Реєстру із відповідною заявою.

Ознайомитися з інформацією про порядок подання заяви можна на сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) .

Офіс Омбудсмана України