Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

5

Міністерство розвитку громад та територій направило проект формату майбутніх районів на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. За новим планом Черкаська область складатиметься з 4 районів: Черкаський (з населенням 581,4 тис. осіб), Уманський (257,5 тис осіб), Звенигородський (225,2 тис. осіб), Золотоніський (142,3 тис. осіб).

До складу Уманщини увійдуть Уманський, Христи­нівський, Монастирищенський, Жашківський райони та окремі села Маньківського і Тальнівського районів.
Чому виникла необхідність зміни районного поділу?

Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад. Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.