Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Перший місяць літа має стати початком послаблення карантинних заходів не лише в Україні, але й у світі. Пропонуємо добірку цікавих нововведень, які варто не пропустити в червні.

Відновлено рух електричок  

«Укрзалізниця» розпочала перший етап відновлення руху приміських поїздів в 10 областях. Відновлять свої маршрути 214 приміських поїздів.

Обмежено рух вантажівок

З 1 червня діє традиційне літнє обмеження руху транспортних засобів вагою понад 24 тонни дорогами державного значення і за температури вище +28 градусів. Це потрібно для того, щоб зменшити руйнування асфальтобетонного покриття доріг. Обмеження не стосується транспорту, що везе небезпечні, швидкопсувні вантажі, живих тварин і птицю.

Запрацювала автоматична фото- і відеофіксація порушень ПДР

З 1 червня почали працювати 17 перших станцій фото- і відеофіксації, пізніше запрацюють ще 40. Зрештою, по Україні в дію введуть 700 станцій.

Нова 10-гривнева монета

З 3 червня НБУ вводить в обіг 5 мільйонів нових монет номіналом 10 гривень. На монеті викарбуваний портрет Івана Мазепи. Паперові 10-гривневі банкноти будуть дійсними необмежену кількість часу.

Газ подешевшає

За даними «Нафтогазу» вартість газу для промислових споживачів у червні знизиться на 23-26%. Очікувано, що і ціна на природний газ для потреб населення знизиться.