Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

11

Юлія Малішевська, заступник міського голови:

— Зараз уманчани найчастіше запитують про відновлення руху громадського транспорту. Міська влада спільно з перевізниками розробила тимчасові графіки руху автобусних маршрутів загального користування. Якщо Уряд з 22 травня дозволить роботу громадського транспорту, то в Умані він теж запрацює.

Детальніше...

1

16-річному юнакові потрібно нове серце.

Владислав зараз перебуває в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова у Києві. Врятувати хлопця може тільки трансплантація серця, яку можуть зробити в Білорусі. Вартість операції ─ 100 тисяч доларів.

Часу для збору коштів дуже мало!

Картка мами у ПриватБанку 5168 7574 1244 0218 — Безсмертна Віта Володимирівна.

Контактний телефон 096-230-84-64 — Наталія Ганоха.

Кожна ваша гривня збільшує шанс на життя.

5

12

Світова пандемія коронавірусу змушує оперативно реагувати на її виклики. Зараз у силу специфіки захворювання на Covid -19 вкрай необхідними стали апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ). Це медичне обладнання, призначене для примусової подачі газової суміші (кисень і стиснене висушене повітря) до легень, щоб насичувати кров киснем і видаляти вуглекислий газ.

Детальніше...

10

Відповідно до звернень уманчан міська влада з 27 квітня відкрила безперешкодний проїзд у напрямку сіл Родниківка та Городецьке, а також встановила додатковий КПП зі сторони вулиці Михайлівської (район БабКП).

Детальніше...

9

Міський голова Олександр Цебрій представив освітянам Умані нову очільницю відділу освіти Ірину Миколенко.

Детальніше...

3 квітня в Умані зафіксовано перший випадок, коли COVID-19 діагностовано після смерті людини. Міський голова Олександр Цебрій і начальник міського відділу охорони здоров’я Артур Семенець розповіли, що хворий двічі відмовлявся від госпіталізації.

Олександр Цебрій, міський голова Умані:

— Іноземець, який перебував на території нашого міста, запізно звернувся до лікарів, двічі відмовлявся від госпіталізації. Лише після втручання мого і поліції вдалося помістити хворого в інфекційне відділення КНП «Уманська міська лікарня», взяти зразки на аналіз. 3 квітня паломник помер, аналіз підтвердив наявність у нього коронавірусної інфекції.

Карантин діє в усій Умані, і ми повинні суворо дотримуватися його вимог. Вкотре закликаю всіх бути відповідальними, при найменших проявах захворювання звертатися до лікаря. Коронавірус — це не жарти.

Як пояснив начальник відділу охорони здоров’я Артур Семенець, первинне звернення від хасида-паломника надійшло на швидку медичну допомогу 1 квітня близько 2 години ночі. З почутого телефоном (говорили англійською) медики спершу запідозрили гіпоглікемічну кому, оскільки, за словами хворого, він мав цукровий діабет. Проте на місці виявилось, що в іноземця, який 11 березня прибув із Великобританії, підвищена температура тіла, може бути підозра на COVID-19. Тому чоловікові запропонували госпіталізацію в інфекційне відділення, проте він категорично відмовився, засвідчивши письмовою розпискою.

Лікар первинки, якій доручили здійснювати нагляд, двічі телефонувала цьому хворому, проте через труднощі перекладу важко було щось зрозуміти про його стан. Звернулися до перекладача, той, поспілкувавшись з хворим, поінформував, що наразі стан паломника задовільний, госпіталізуватися він не хоче, буде лікуватися амбулаторно. Проте вже наступного дня хворий знову викликав швидку допомогу, він скаржився на температуру 39,5. Однак від госпіталізації знову відмовлявся. І тільки при допомозі наряду поліції після двох годин умовлянь паломника-хасида госпіталізували в інфекційне відділення. Іноземцеві надавалася відповідна медична допомога, проте, на жаль, чоловік помер. Всіх контактних осіб визначено, у дружини і двох дітей померлого теж виявлено коронавірусну інфекцію, вони під наглядом лікарів.

Вікторія ШИБІНСЬКА

2