Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Завершилися усі святкові заходи, присвячені Дню пам'яті і примирення, а також 70-й річниці Перемоги. Хо­четься відмітити, що для забезпечення охорони громад­ського порядку у ці урочисті дні був задіяний весь особовий склад місцевої міліції,

Детальніше...

• Не впускайте в дім не­знайомих людей, які нази­вають себе працівниками різноманітних служб та ор­ганізацій і пропонують свої послуги. Пам'ятайте, що всі платежі ви можете здійсню­вати через каси або Інтернет, а не віддавати гроші будь-кому в руки.

• Не користуйтеся послу­гами незнайомців на вулиці, коли вам пропонують швид­кий заробіток, розіграш побу­тової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею.

• Не заводьте розмову з незнайомцями, ким би вони не були — ворожками, ясновидицями чи цілительками. Не відповідайте на будь-які питання, просто проходь­те повз. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зу­пинити вас «на хвилинку», розпочати під будь-яким при­водом розмову, а вже далі перехожий і незчується, як зніме з себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження.

• Не вірте незнайомцям, що пропонують купити лікар­ські засоби за дуже низькими цінами, а також рекламують чудо-засіб від усіх хвороб.

•У дні отримання заро­бітної плати, пенсій чи інших платежів, намагайтеся від­відувати банк, поштове від­ділення разом із родичами чи людьми, яким ви довіряєте.

•Якщо вам зателефонують незнайомі особи й пові­домлять про те, що з вашими рідними щось трапилося, не піддавайтеся впливу шахра­їв. Не поспішайте перерахо­вувати гроші на номер вказа­ного абонента, на телефонну картку або віддати гроші осо­бі, яка по них прийде, а не­гайно повідомляйте про ці факти в міліцію.

Якщо ви запідозрили, що вас намагаються обду­рити, негайно телефонуй­те до міліції за телефоном «102».

В.НЕМИРОВСЬКА,

старший інспектор по зв'язках з громадськістю

Уманського РВ УМВС Укра­їни, майор міліції.

***

Як всім відомо, останнім часом ми все частіше зустрічаємося з фактами теле­фонного шахрайства. Жертва­ми аферистів стають усі вер­стви населення. Аби запобігти мобільному ошуканству, пра­воохоронці постійно прово­дять роз'яснювальну роботу серед населення. Тому ще раз хочеться зупинитися на найрозповсюдженіших способах незаконного заволодіння чу­жими коштами.

1. Ваш родич у біді — спосіб не новий, проте діє і на сьогоднішній день. Роди­чам так званого «затримано­го» телефонують нібито з мілі­ції і повідомляють, що близьку людину затримано за скоєння тяжкого злочину, проте вирі­шити дану проблему можна за «кругленьку» винагороду. Як правило, важко встановити, як зловмисники отримують пер­сональну інформацію особи, до якої телефонують. Джере­лом таких даних можуть бути знайомі, які не усвідомлюють, що в подальшому ця інфор­мація може використовувати­ся із злочинною метою — це і мережа Інтернет, де найчасті­ше ми залишаємо про себе ін­формацію.

Щоб не стати ошука­ним, для перевірки даної інформації телефонуйте на лінію «102».

2. Послуги ПАТ «ПриватБанк» — шахрайство, пов'язане з послугами «Опе­рація без картки» та послу­ги «Приват 24». Шахраї теле­фонують та представляються працівниками відділення бан­ку і пропонують різні послу­ги. Щоб активувати послугу, необхідно повідомити сим­воли, які приходять у смсповідомленні на ваш телефон. Для здійснення свого злочин­ного плану зловмисникам не­обхідно отримати номер ва­шої картки, що вказується на звороті та складається з 16 цифр, код доступу, який вка­заний в повідомленні, та но­мер вашого мобільного.

Задля своєї безпеки, у таких випадках телефонуйте на гарячу лінію банку, в якому відкрито ваш ра­хунок.

3. Шахрайство за до­помогою мережі Інтернет

купівля товарів, надання послуг, які пропонують вам віртуальні «продавці» за системою знижок, аукціонів та передоплати коштів за за­мовлений товар або послугу.

Пам'ятайте: поперед­женням даного виду шахрайств є оплата послуг та товарів лише після їх отри­мання.

Мета злочинців одна — виманити кошти у довірливих громадян. Тому зловмисни­ки вдаються до різних афер, аби їх пропозиції здавалися реальністю. Бережіть себе та у кожному випадку пере­віряйте інформацію, яку ви отримуєте. Якщо ж ви все ж таки стали жертвою обману,— негайно звертайтеся до правоохоронних органів.

Л.УСЕНКО,

помічник начальника Уманського МВ УМВС.

З метою протидії неза­конному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибу­хових матеріалів та про­філактики злочинів з їх використанням, на вико­нання плану основних за­ходів Міністерства внутріш­ніх справ України на 2015 рік, на території міста і дер­жави в цілому розпочато заходи щодо добровіль­ної здачі незареєстрованої зброї і з 1 по 30 квітня поточного року оголоше­но «Місячник добровільної здачі зброї».

Детальніше...

Всім знайома приказка, що п'яний за кермом — зло­чинець. Однак, запитаєте у водія, зупиненого співро­бітниками ДАІ за керування транспортом у нетверезо­му стані, чи вважає він себе злочинцем? Цей «білий і пух­настий» громадянин буде переконливо доводити, що він не пив, а якщо і пив - то зовсім трохи...

Детальніше...

Познайомившись із по­терпілою в соціальних ме­режах, 20-річний молодик завітав до неї з візитом, в результаті якого зник і мо­більний телефон дівчини, і сам «залицяльник». Вже за декілька днів правоохорон­цям вдалося встановити особу зловмисника та його місце перебування.

Детальніше...

Жінка нанесла десять ударів сокирою в голову потерпілого. Після чого лягла відпочивати. Тільки наступного дня тіло вбитого виявили сусіди. Зловмисницю затримано в порядку ст.208 КПК України.

Детальніше...

На місце пригоди негайно виїхала слідчо-оперативна група.

За вказаною адресою працівники міліції побачили скупчення людей, які розбороняли двох молодиків.

Детальніше...

Аналіз наявної статистичної інформації, оперативних зведень, які надійшли до Уманського РВ УМВС, свідчить про часті випадки надання жителями нашого району неправдивої інформації. Протягом 2014 року зареєстровано 52 матеріали такої категорії: в ряді випадків не підтвердилися інформації про відсутність особистого майна, виникнення пожеж, хуліганські дії, втрату мобільного телефону та ноутбука, крадіжку автомобіля та ін.

Детальніше...