Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

12

«Цей дощ надовго»: в Умані запроваджено наступне послаблення протиепідемічних заходів. Це не закінчення карантину, а лише його адаптивна версія.

― Завдяки тому, що вчасно були введені і дотримані обмежувальні заходи, Умань вже два тижні має стабільно низькі, незагрозливі показники захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19. І саме це дає нам змогу поступово послаблювати карантинні обмеження і нормалізувати життя в місті, — вважає міський голова Олександр Цебрій. — Ми повинні навчитися жити в нових реаліях, гнучко реагувати на епідемічний моніторинг. Треба зрозуміти, що всі ми взаємозалежні: чим чіткіше уманчани дотримуються обмежувальних вимог, тим кращі будуть показники медичного моніторингу, тим більше є підстав у влади для запровадження чергових послаблень протиепідемічних заходів.

29 травня 2020 року на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про чергове послаблення протиепідемічних заходів на території міста Умань відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Комісія вирішила:

- відновити роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);

- рекомендувати відновити роботу закладів вищої, фахової професійної (професійно-технічної) освіти;

- відновити роботу комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради.

Також було дано доручення Уманському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та Уманському відділу поліції ГУНП у Черкаській області забезпечити проведення комісійних перевірок готелів, підприємств, організацій, які надають послуги з перевезення пасажирів, суб’єктів, що відповідальні за проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування, закладів дошкільної освіти, незалежно від форми власності, агропромислових ринків щодо дотримання протиепідемічних заходів та санітарно-епідеміологічних вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України, санітарного законодавства.

― Варто розуміти, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації в місті комісією буде прийнято рішення про відновлення і посилення обмежувальних заходів, пояснив Олександр Цебрій, тому звернувся до всіх уманчан, а особливо ― підприємців та керівників підприємств і організацій щодо неухильного дотримання всіх протиепідемічних заходів, щоб якомога швидше повернутися до звичайного життя: «Адже всі ми взаємозалежні, а значить треба бути взаємно відповідальними!»

Тетяна ОЛЕКСАНДРОВА.