Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

8

1. Знайте. Ви повинні знати, що ваші діти бачать та чують в Інтернеті, з ким спілкуються і що розповідають про себе. Розмовляйте зі своєю дитиною про небезпеку, що криється в Інтернеті. Покажіть, що вам можна довіряти, обґрунтуйте заборони.

2. Налаштуйте антивірус і блокування спливаючих вікон (AdBlock або AdMuncher).

3. Особиста інформація — це секрет. Поясніть дитині, що не можна ніде публікувати свій номер телефону та адресу, а також назву або адресу школи, друзів чи родичів. Не забудьте також відключити геолокацію на фотографіях, у месенджерах та при додаванні публікацій у соцмережах.

4. Безпечні закладки. Покажіть дітям безпечні сайти, де вони можуть послухати музику, подивитися фільм, скачати гру. Додайте їх в закладки, щоб дитині було зручно знаходити дозволені сайти.

5. Надійні паролі. Оберіть надійні паролі, які складно вгадати. Обов’язково розкажіть дитині, що паролі не можна давати нікому, крім батьків: навіть кращим друзям.

6. Остерігайся незнайомців і подарунків. Злочинці часто просять надіслати номер картки батьків, дати домашню адресу або номер школи чи вислати інтимні фотографії в обмін на дорогий подарунок. Поясніть дитині, що Інтернет -шахраї — це такі ж небезпечні злочинці. Тільки вони вриваються в будинок не вибиваючи двері, а просто через Інтернет.

7. Дружіть зі своєю дитиною у соцмережах та слідкуйте за спільнотами, до яких вона долучається. Поясніть, що інформацію з соцмереж практично неможливо видалити безслідно. Тому не можна писати такого, про що б потім довелося жалкувати.

8. Налаштування приватності. Допоможіть дітям закрити свою сторінку від незнайомців. Відфільтруйте тих, хто може бачити або коментувати фотографії або писати повідомлення вашій дитині. Розкажіть, що додавати людей, яких дитина не знає – небезпечно. Нехай дитина завжди перевіряє запити на дружбу і ніколи не погоджується на приватний чат з незнайомцем. Також домовтеся, що дитина обов’язково розповість вам, якщо віртуальний друг пропонує зустріч в реальності.

9. Відчуваєш небезпеку ― звертайся до батьків. Поясніть дитині, що якщо побачене в мережі викличе в неї дискомфорт, відчуття небезпеки або тривоги ― їй варто одразу закрити веб-сторінку, вимкнути комп’ютер і негайно звернутися до когось із дорослих.

10. Гроші в Інтернеті. Навчіть дитину ніколи не розголошувати дані кредитної картки. Поясніть, що робити покупки онлайн можна тільки разом з батьками. Деякі оголошення пропонують безкоштовні речі або можуть повідомляти про виграш великої суми. Але насправді вони збирають вашу особисту інформацію або спробують вкрасти ваші гроші.