Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня.

Започатковано цей день 1949 року в Парижі, згідно з рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше цей день відзначили в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Щороку в Умані до Дня захисту дітей відбуваються конкурси, концерти та розваги для малечі. В період карантину про відзначення цього дня доведеться подбати батькам. А ще це гарний привід поговорити з дітьми про серйозні речі.

Уманські діти розповіли, від чого треба їх захищати

4

Маша, 10 років: — Я люб­лю День народження, тому що я росту. Про День захисту дітей ми знаємо. Він в перший день літа. Я думаю, що дітей треба захищати від бандитів, тих, хто краде дітей. А захищати дітей повинні дорослі, в першу чергу — батьки.

6

Софія, 8 років: — Найбільше люблю День народження, тому що є багато подарунків і в мене в цей день завжди хороший настрій. Я думаю, що дітей треба захищати від хуліганів-старшокласників. Таке інколи буває, що старшокласники ображають молодших. Думаю, захищати дітей повинні старші брати і сестри і ще вчителі.

7

Ілля, 12 років: — Моє улюб­лене свято — Різдво. Про День захисту дітей я знаю. Захищати дітей треба від всякого негативу і від поганих людей, від неприємностей. Я знаю, що буває загроза навіть в Інтернеті. Мені батьки пояснили як бути обережним: якщо бачиш п’яного, злого чоловіка, то треба геть відійти від нього подалі. Якщо незнайомець просить покататися на велосипеді теж треба з ним не говорити і відійти. Якщо я залишаюся сам вдома, а хтось дзвонить у двері, я не панікую відразу телефоную до мами і папи, вони кажуть що робити. А День захисту дітей — швидше день для батьків.

3

Каріна, 5 років: — Я люб­лю всі свята, але найбільше День народження, тому що в цей день багато подарунків. Я знаю, що в перший день літа буде День захисту дітей. Думаю, дітей треба захищати від злодіїв, від усього поганого,від бандитів і поганих людей. А головні захисники — це батьки.

5

Вадим, 6 років: — Дітей треба захищати від чужих, грабіжників і бандитів. Особливо тих, які крадуть іграшки і самих дітей. Захищати повинні тато і мама. Ще бувають небезпеки, такі як вулкани, скелі, гострі предмети ― від цього треба теж дітей захищати.

Діти не відчувають загрози в Інтернеті. Але нарівні з усіма плюсами, мережа може бути небезпечною: неприйнятний контент, кібербулінг, жорстокі та лякаючі картинки і відео, шахраї, педофіли, злочинці, онлайн-хижаки, небезпечні ігри. Використовуючи програми та сайти, зловмисники можуть представлятися дитиною або підлітком, який просто хоче завести нового друга. Вони втираються в довіру та підштовхують дитину до обміну особистою інформацією. Просять розповісти, де і як вони живуть, дати номер телефону або дізнатися всю інформацію про родину.

Тетяна Олександрова