Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

13

Поступово, з дотриманням санітарних норм і соціальної дистанції, контролюючи епідситуацію

Перші карантинні послаблення в Умані почалися з 11 травня. На вулицях і в парках побільшало людей, особливо підлітків. Більше уманчан стали ходити по вулиці без маски, проте обов’язково мають її з собою і надягають при вході в магазини і громадські установи, активно користуються антисептиками.

Офіційні показники захворюваності в місті утримуються на стабільно низьких показниках і постійно контролюються задля оперативного реагування.

Продовжується практика масового тестування осіб, які за родом своєї діяльності мають широке коло спілкування, потенційно могли б бути в контакті з носіями вірусу. Всі здійснені раніше тести показали негативний результат, що доводить: в Умані було обрано правильну тактику протистояння поширенню коронавірусної інфекції.

— Ми не припиняємо протистояти пандемії COVID-19, — каже міський голова Олександр Цебрій. — Складність ситуації полягає ще й в тому, що саме наше інфекційне відділення є однією з шести лікарень «першої хвилі» в Черкаській області, куди привозять хворих людей з 9 навколишніх районів. Ми підтримуємо наших медиків, які стоять на першій лінії захисту уманчан від коронавірусної інфекції. За квітень вже виплачено доплату в розмірі 300% посадового окладу із урахуванням доплат та надбавок. Днями ми передали в реанімаційне відділення КНП «Уманська міська лікарня» ще 5 апаратів штучної вентиляції легень CWH — 3010, що були придбані за кошти міського бюджету. Ми продовжуємо роботи по облаштуванню Центру обсервації на базі приміщень комплексу надання соціальних послуг вразливим особам. 35 людей зможуть одночасно перебувати там на ізоляції в комфортних умовах.

14

До окремого рішення Кабінету Міністрів, зачиненими залишаються – кінотеатри, спортзали, школи, університети, розважальні центри.

14 травня 2020 року виконавчим комітетом Уманської міської ради прийнято рішення «Про послаблення карантинних обмежень». Цим рішенням дозволено з 15 травня 2020 року здійснювати торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами на ринках міста. Обов’язковою умовою є дотримання санітарних вимог.

— Варто зазначити, — зауважив Олександр Цебрій, — що початок роботи промислової групи на ринку став результатом спільного звернення міської влади і підприємців міста (див. матеріал «Спільнодія — запорука успіху» в попередньому номері), комісії ТЕБ та НС Черкаської ОДА і таких самих звернень від громад всієї України. Уряд відреагував на наше спільне звернення, адресоване Кабміну та ухвалив відповідне рішення, яке дозволило відновити роботу непродовольчих ринків.

Ігор Слонь, директор «Центрального колгоспного ринку»:

— На всіх входах проводиться температурний скринінг у покупців і продавців. Антисептики для обробки рук розміщено на кожному вході у ринок та на місцях реалізації продукції. Всі торгові місця обладнано захисними екранами, проводиться дезінфекція. Продавці та покупці в масках або респіраторах. Адміністрація і контролери ринку постійно знаходяться в торгових рядах, слідкують за дотриманням санітарних норм.

15

Ігор Григоренко, директор КНП «Уманська міська лікарня»:

—Відновлюємо планові операції. Постановою передбачено, що у разі відсутності коронавірусу, або проведення планових двох тестувань на ПЛР, хворий може планово лягти в лікарню і пролікуватися. Якщо людина має намір лягти в лікарню, необхідно отримати направлення від сімейного лікаря, після того наша мобільна бригада двічі виїздить за адресою, бере мазки та направляє їх на Черкаси. Коли є два негативних тести - хворий поступає на планове лікування. У разі, коли швидка привезе ургентного хворого, наприклад, з підозрою на апендицит чи з травмою, у нас є засоби індивідуального захисту, закуплені за кошти виділені міською владою, подаровані меценатами, є стерильні костюми, які розраховані для проведення хірургічних операцій. Зразки для тесту у хворого забираються на місці, маркуються як екстрені, а далі проводиться сама операція.

16

Ірина Миколенко, начальник відділу освіти:

— Зараз ми проводимо підготовчу роботу до відкриття садків, щоб при ухваленні урядом відповідного рішення, ми були готові на 100%. Для того, щоб запустити роботу закладів дошкільної освіти необхідно провести медичний огляд працівників і вихованців, повну дезінфекцію приміщень та обладнання, вирішити питання забезпечення працівників засобами індивідуального захисту. Сподіваюсь, що епідеміологічна ситуація в країні найближчим часом покращиться і вже у червні садочки відкриють двері для дітей. Також відділ освіти завершує розроблення Регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти м. Умань та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень, закуплено дезінфікуючі та миючі засоби.

17

Раїса Мельник, директор КНП «Уманська стоматологічна поліклініка»:

— З 12 травня стоматологічна поліклініка працює кожний день з 8.00 до 19.00, а в неділю з 9.00 до15.00. Здійснюємо прийом за попереднім записом (тел.: 2-33-15), реєстратор обов’язково опитує пацієнта про самопочуття і під час запису, і в день прийому. Пацієнти очікують своєї черги не в приміщенні поліклініки, на вході обробляють руки антисептиком. В одному кабінеті працює лише один лікар з одним пацієнтом. Всі співробітники проходять перед початком роботи термоскринінг, а лікарі додатково ще надягають герметичні окуляри і захисний щиток. Інтервал між пацієнтами не менше 15 хвилин і це час для ретельного прибирання.

18

Олександр Роговенко, директор міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»:

— Тренування на Центральному стадіоні поки що дозволено лише членам національних збірних України та професійним командам з ігрових видів спорту. В Умані це жіночий ФК «Пантери». Тренування для ДЮСШ поки що, не дозволені. Але, окрім Центрального стадіону, в Умані багато місць, де можна займатися спортом всім охочим з дотриманням карантинного режиму.

19

Наталія Білоус, директор Уманського краєзнавчого музею:

— Під час карантину співробітники музею зробили косметичний ремонт в експозиційних залах та працювали на благоустрої прилеглої території. З 19 травня ми повністю відновили роботу Уманського краєзнавчого музею та всіх його відділів (художнього, музею-квартири Надії Суровцової, музею культури та побуту Уманщини). Для безпеки відвідувачів ми зробили розмітку безпечної відстані по залах, закупили антисептики, засоби індивідуального захисту для персоналу, відвідувачів також просимо приходити в масках. Групи для екскурсій формуємо не більше 4-х осіб, тому просимо записуватися до музею заздалегідь (тел. 3-75-11). Також відновлюємо і послугу «Шлюб за добу», тому запрошуємо всіх бажаючих укласти угоду з музеєм.

20

Анатолій Іванов, адвокат:

— Наше адвокатське бюро не припиняло надавати юридичні послуги. В період карантину ми спілкувалися з клієнтами телефоном і через мессенджери. З послабленням карантину відновили прийом громадян з дотриманням всіх санітарних правил: розвели клієнтів у часі, адвокати і клієнти спілкуються в масках на достатній відстані. Закупили санітайзери для обробки рук і приміщення.

21

Інна Черноус, подолог, майстер-манікюру:

— Додаткові заходи, які я запровадила після карантину ― прийом лише за попереднім записом з перервою між клієнтами в 20-30 хвилин. За цей час я провітрюю приміщення, дезінфікую робочі поверхні, своє робоче місце і місце клієнта. Підлогу мию з дезрозчином і перед початком роботи, вранці, і після закінчення роботи, ввечері. Облаштувала куточок для обробки рук антисептиком. Всі люди приходять тільки в масках, я, як майстер, працюю в масці і в печатках завжди, і до карантину також.

22

Сергій Бебешко, лікар, приватний стоматологічний кабінет «Перлина»:

— Ми в період карантину також надавали невідкладну допомогу людям з гострим болем. Тому в своїй роботі вже виконуємо всі рекомендації з безпеки від міжнародних галузевих корпорацій. З послабленням карантину розширили прийом за попереднім записом. Очікують пацієнти лише на вулиці. Кабінети дезінфікуємо спеціальними кварцевими лампами. Після і перед кожним пацієнтом робимо обробку поверхонь антисептиками. Лікарі працюють в повному захисному екіпіруванні, а пацієнти, звичайно ж, не можуть бути в масках, адже ми лікуємо зуби і ротову порожнину. Проте, ми закупили і використовуємо спеціальні ополіскувачі, антисептики, дезрозчини.

  

23

Владислав Давидюк, директор ДІАЗ «Стара Умань

— Готуємо відкриття першої виставки уманських художників-абстракціоністів. Зараз розробляємо концепцію, обираємо найцікавіші роботи. Групи відвідувачів плануємо формувати по 5-7 осіб, з дотриманням всіх санітарних вимог. Маємо необхідні деззасоби і антисептики.

Поінформований – отже озброєний. Наша зброя – це антисептик і соціальна дистанція. Не втрачати обачності і бути обережними – головне наше завдання. Бо як зустрінемо літо — вийдемо на пляжі чи повернемося в задушливу самоізоляцію — нині залежить від кожного з нас.