Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

4

Ситуацію в Умані по COVID-19 можна вважати контро­льованою. Станом на 29 квітня інфекцію діагностовано у 21 особи, одна з яких померла, а 10 одужали (зокрема дві дитини віком 6 місяців та 9 років, вагітна жінка та двоє перших підтверджених). Востаннє інфікованих зафіксовано 20 квітня.

Такі показники засвідчили, що ефективність лікування у КНП «Уманська міська лікарня» одне з найкраших в Україні.

Усі прийняті рішення і дії працюють на випередження. Це дає можливість уберегти уманчан від поширення недуги на території міста. Ще одним важливим кроком стало запровадження масового тестування працівників служб та установ, які мають найбільший соціальний контакт. Вже протестовано понад 60 працівників поліції, у планах - запровадити масове тестування уманчан. Це стане можливим, коли в Умані з’явиться власний діагностично-лабораторний центр, наголошує мер Олександр Цебрій.

Міська влада не полишає медиків без гарантованих державою доплат. Нещодавно прийняли рішення профінансувати із місцевого бюджету доплату у розмірі 300%. Крім того, кожен медпрацівник, який лікує хворих на коронавірус, за березень і квітень отримав додатково по 10 тисяч грн. Необхідні кошти передбачено і на травень.

Відповіді на інші запитання, які ставлять наші читачі, ми знай­шли у фахівців.

Начальник відділу охорони здоров’я м. Умань Артур Семенець:

— Чому до нас привозять іногородніх?

— Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА визначило в області 3 заклади першої хвилі, які надають допомогу хворим на коронавірус. 2 знаходяться у Черкасах і 1 в Умані — це інфекційне відділення міської лікарні.

— Чому частина хворих перебуває в інфекційному відділенні, а частина — в інших відділеннях міської лікарні?

— Вже з підтвердженим діагнозом на Covid-19 госпіталізують до інфекційного відділення. В інших перебувають хворі, які мають патології, схожі з Covid-19, наприклад, пневмонію. Їх відразу тестують на інфекцію.

— Що означає амбулаторне лікування хворих із діагнозом COVID-19?

— Відповідно до рішення МОЗ лікування коронавірусної інфекції допускається в умовах домашньої самоізоляції під наг­лядом сімейного лікаря. Це випадки захворювання легкого ступеня: якщо температура нижче 38 градусів і піддається жаро­знижуючим препаратам, немає задухи, утрудненого дихання, а також відсутні супутні захворювання — серцево-судинної, імунної, ендокринної, дихальної систем, діабет та низка інших.

— Хто перебуває під наглядом?

— Під нагляд беруться люди, які прибули із-за кордону. Вони на перший погляд здорові, але їм потрібно самоізолюватися на 14 днів — це інкубаційний період.

Начальник Уманського міськрайонного ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Лариса Качанова:

— Хто привіз до міста коронавірус?

— Усі випадки можна розрізнити на завізні і місцеві. Розпов­сюдження розпочалося з 7 осіб, які прибули із-за кордону. Всі інші — місцеві, контактні.

— Чи є серед хворих медичні працівники?

— Ні, немає.

— Чи продовжується дезінфекція міста?

— Обов’язково. Припиняти обеззараження категорично не можна. Під’їзди, дороги і тротуари, зупинки і місця, де можуть скупчуватися люди, обробляють згідно графіка.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер:

— Чи працює обсерватор у Дмитрушках-2?

— Помешкання для людей, яким буде потрібна обсервація під час епідемії у Центрі реінтеграції бездомних осіб Дмитрушки-2, використовується. Ми вже прийняли там трьох людей, для яких створені комфортні умови.

Підготувала Альона БІЛАН