Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

6

Проводити діагностику Covid-19 швидко, на місці, без транспортування на далеку відстань дозволить сучасна багатопрофільна лабораторія. Міський голова Умані дав доручення фахівцям вивчити доцільність придбання для міста унікального лабораторного обладнання. І вже вибрано оптимальну пропозицію.

Це лабораторне обладнання в першу чергу сучасне – як у референс-лабораторії МОЗ України в Києві. Друге і головне – нова лабораторія дозволить безпосередньо в Умані масово проводити кінцеве достовірне тестування на коронавірус.

— Зараз ми відправляємо до Черкаського обласного лабораторного центру зразки для ПРЛ-тестів (полімеразної ланцюгової реакції), які точно діагностують хворобу. І мене абсолютно не влаштовує, що інколи до 4 діб доводиться чекати результатів. Наші медики втрачають дорогоцінний час, не маючи змоги вчасно розпочати лікування, - наголошує мер Умані Олександр Цебрій.

До лабораторної системи додатково буде придбано супутнє обладнання: бокси для стерильних робіт, мікроцентрифугу, набір реагентів для проведення тестів.

— Надзвичайно важливо, що навіть після пандемії цей лабораторний центр рятуватиме життя уманчан, адже спектр досліджень, які лабораторія може робити, широкий. Вона визначає віруси ВІЛ, гепатити, грибкові інфекційні хвороби тощо. Доступність і якість – вирішальні вимоги. Тому в лабораторії тестуватимуть не лише пацієнтів стаціонару чи амбулаторних хворих. Кожен охочий зможе це зробити з профілактичною метою. Платно, але за максимально доступною ціною,- пояснює директор уманської міськлікарні Ігор Григоренко.

Майбутній лабораторний центр — це класний проєкт з великим майбутнім, який дасть можливість прогресувати уманській медицині. Адже на перспективу в Умані планують проводити трансплантацію нирок та інших органів. Обов’язкова умова — наявність такої лабораторії.

Місто планує передати її на баланс комунального підприємства «Уманська міська лікарня». Та спершу лабораторію треба придбати й обладнати в спеціальному приміщенні. І міський голова прагне це зробити в максимально короткий термін.

Вартість комплекту — майже 75 тисяч євро. Де взяти гроші ? У міському бюджеті їх немає, та й чекати тендерних процедур ніколи, попит на подібне обладнання в усьому світі шалений. Тому мер звернувся до бізнесу, до всіх відповідальних громадян з проханням долучитися до придбання цього вкрай потрібного медичного обладнання.

— Сподіваюсь, що в найкоротший термін ми зберемо необхідну суму. Адже на сьогодні вже є понад мільйон гривень! Я теж зробив внесок, перерахував 40 000 гривень місячної зарплати, — повідомив Олександр Цебрій.

5

— Підтримую заклик міського голови Умані до бізнесу допомогти в створенні сучасної лабораторії. Керівники підприємств вже перерахували кошти. Приєднуйтесь до ініціативи. Разом врятуємо життя уманчан та жителів нашого району під час пандемії. А лабораторія буде корисна і в майбутньому: стане надавати сучасні медичні послуги уманчанам, — підкреслив керівник ТОВ «Греків Ліс» Бахтіяр Сапаєв.

Необхідність лабораторії здоров’я колосальна. Посприяйте і ви, якщо вболіваєте за життя уманчан. Сума значна, але це всього лиш 30 гривень з одного жителя міста, якби кожен долучився до вкрай потрібної справи.

Валентина МИКОЛЕНКО