Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

7

Уманський пологовий будинок теж працює в карантинному режимі. Як розповів директор закладу Олег Семенда, зараз пологи проводяться без участі партнерів. Також не працює школа підготовки сім’ї до пологів, практикують індивідуальні заняття під час огляду лікарем на прийомі у жіночій консультації. До завершення карантину призупинено і планові профілактичні огляди.

— Ми обмежили госпіталізацію хворих на планові операції, заборонили відвідування вагітних, роділь, породіль та стаціонарних хворих. Масковий режим діє у жіночій консультації, прий­мальному відділенні, клінічній лабораторії. Проводимо посилену дезінфекцію, — каже Олег Семенда. — В умовах карантину надаємо невідкладну акушерсько-гінекологічну допомогу хворим, які поступають до стаціонару та звертаються в жіночу консультацію. Проводимо пологи, оперуємо хворих у невідкладних станах, лікуємо тих вагітних, які потребують госпіталізації.

Жіноча консультація також продовжує працювати. Записатися на прийом можна через інтернет, по телефону реєстратури, а також на особисті кабінети лікарів ЖК та кабінету УЗД.

Лікарі жіночої консультації в телефонному режимі постійно спостерігають за станом вагітних. Жінки звертаються для щомісячного і щотижневого нагляду в умовах жіночої консультації і бажано їм це робити за поперед­нім записом та при відсутності проявів ГРВІ.

— Сесія міської ради виділила нашому закладу 130 тисяч гривень для придбання засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих речовин та антисептиків. Наразі проводяться роботи по закупівлі масок, респіраторів, захисних окулярів, щитків, епідемічних костюмів, — продовжує директор пологового будинку.

Для надання допомоги вагітним із проявами вірусної інфекції в медичному закладі є бокс з окремим входом, санвузлом. Ця палата пристосована для прий­няття пологів і спільного перебування матері і дитини в післяпологовому періоді. Крім того, обладнано додаткову операційну, палату інтенсивної терапії для лікування хворих з проявами інфекційних захворювань, крім коронавірусу.

— Уманський пологовий будинок не входить до переліку лікувальних закладів, які надають безпосередню допомогу хворим з коронавірусом або з підозрою на нього. Госпіталізацію таких вагітних розподілено на два потоки і визначено лікувальні заклади, які надаватимуть їм медичну допомогу, — додав Олег Дмитрович. — Вагітним із терміном до 22 тижнів, які мають прояви коронавірусної інфекції, медична допомога надається в умовах інфекційного відділення Уманської міської лікарні. Якщо термін вагітності перевищує 22 тижні та є ознаки коронавірусної інфекції чи підозра, жінок спрямовують на лікування до Черкаського пологового будинку. Це за умови легкої та середньої форми перебігу хвороби. Якщо ж перебіг тяжкий, таких вагітних направляємо до Черкаської обласної лікарні.

Також Олег Семенда нагадав, що з 1 квітня запрацювала друга частина реформи галузі охорони здоров’я, коли кошти йдуть за пацієнтом. Тож якщо до Умані приїхала вагітна жінка, яка не має міської реєстрації, вона може звернутися по допомогу до Уманського пологового будинку. В рамках реформування галузі охорони здоров’я прописка не потрібна.

— Хочу звернутися до наших пацієнтів і особливо до вагітних жінок. Якщо ви маєте прояви ГРВІ, в першу чергу повідомте свого дільничного акушер-гінеколога та зверніться до сімейника, який повинен забезпечувати супровід під час лікування. Якщо у вас піднялася висока температура (понад 38 градусів), з’явилися задишка, кашель та інші симптоми, викликайте швидку медичну допомогу, — наголосив Олег Семенда.

Вікторія Коваль