Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

5

На початку цього тижня міський голова Олександр Цебрій зініціював відео-конференцію за участю представників Офісу Президента України, посла Держави Ізраїль в Україні Джоеля Ліона, головних рабинів України та Умані Моше Реувена Азмана і Якова Джана, голови громадької організації «Небокрай» Уриеля Штерна.

— Питання хасидів-паломників для нашого міста дуже чутливе. Ми намагаємося, аби права іноземців в Умані не порушувалися. Але в той же час громадяни інших країн не повинні нести небезпеку уманчанам. Зважаючи на те, що хасиди важко дотримуються протиепідемічних обмежувальних заходів, виникла гостра потреба віднайти важелі впливу. Я вдячний за розуміння з боку посла, головних рабинів України та Умані, а також Офісу Президента України, — довів до відома уманчан на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Цебрій.

У ході робочої наради досягли таких домовленостей: чартерний рейс на Тель-Авів повинен доправити всіх паломників, які мають ознаки застуди чи виявили бажання повернутися додому; громадська організація «Небокрай» готує гуманітарну допомогу нашому місту; проводиться оперативне тестування паломників на COVID-19 (тести закупили самі іноземці), виявлені хворі будуть відправлені до Ізраїлю, а інфіковані середньої тяжкості — до Києва.

Також підготовлено спільне звернення-заклик на чотирьох мовах до хасидів, які залишаються в місті, з вимогою дотримуватись правил та рекомендацій карантину.

Підготувала Альона БІЛАН