Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

3

Третій тиждень тривають ремонтні і будівельні роботи в Центрі реінтеграції бездомних осіб у селі Дмитрушки 2. Тут готують помешкання для людей, яким буде потрібна обсервація під час епідемії. Кошти на ремонтні роботи виділив міський бюджет, та й уманські підприємці об’єднуються навколо цієї справи. Ремонтом займається кілька десятків працівників Центру інтегрованих послуг та міського управління праці і соціального захисту населення. В одному під’їзді роботи підходять до завершення. Тут монтують каналізацію, електрику, фарбують стіни, підлогу, вставляють вхідні і міжкімнатні двері.

— Ми відновлюємо під’їзди, робимо світло, каналізацію, опалення. Нам потрібні матеріали: пісок, цемент, мучка, плитка. А також спеціалісти, які вміють покласти плитку, провести воду в середині будинку. Зараз працюють наші співробітники, допомагають ті, хто тут проживає, — розповів директор Центру обліку бездомних громадян УПСЗН Володимир Больбатенко.

Розпочалися ремонтні роботи ще у двох під’їздах корпусів центру. Окрім того, облаштовують каналізацію з окремими вигрібними ямами для кожного будинку. Начальник УПСЗН Галина Кучер зауважує, що сьогодні особлива потреба в робочих руках та допомозі матеріалами.

4

— Ми практично впоралися з каналізацією, електропостачанням і підготовкою стін до штукатурних облицювальних робіт. Нам не відмовляло РЕУ №3, дуже допомагає «Уманьводоканал», вдячні ми людям, які працюють як волонтери. На період карантину ми готові офіційно працевлаштувати спеціалістів, — каже Галина Кучер. І додає, що вже отримали 23 тисячі гривень благодійних коштів - сума поки що невелика, але вона вкрай необхідна.

Звичайно, людей потрібно поселяти у теплі, комфортні, затишні, ізольовані приміщення. До обслуговуючого персоналу додадуться чотири санітарки і медсестра, для їх проживання теж потрібні відповідні умови. Харчування в окремому посуді доставлятимуть із міста тричі на день, на це також передбачено кошти. «Світ меблів» за пільговими цінами виділив ліжка.

На сьогодні вже є бажаючі пройти обсервацію саме на базі Дмитрушки 2.

— До нас зателефонував чоловік, який прилетів з-за кордону. Він свідома людина, розуміє наслідки від перебування у своїй сім’ї і побажав жити у нас на обсервації. Ми готуємо відповідне Положення, Держпродспоживслужба повинна його затвердити, - додала Галина Михайлівна.

7 квітня для центру обсервації передали меблі з Облспоживспілки – ліжка, матраци, тумбочки, столики. Ці речі будуть продезінфіковані, щоб належним чином забезпечити санітарно-епідеміологічні умови.

Вікторія ШИБІНСЬКА