Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

1

— Кожне рішення, яке стосується обмежувальних заходів, не з легких. Сьогодні ми маємо жити зовсім інакше, аніж звикли. Враховуючи тенденцію в країні до зростання хворих на коронавірус, вирішено встановити контрольно-пропускні пункти на в’їздах до Умані. Я переконаний, що це правильно, оскільки допоможе більш дієво протистояти поширенню інфекції, — пояснює непросту ситуацію міський голова Олександр Цебрій.

Начальник юридичного відділу Уманської міської ради Антон Гришак запевнив, що конституційні права таким рішенням не порушено, та роз’яснив деякі нюанси:

— Перш за все ми діяли відповідно до протоколу засідання комісії ТЕБ НС, Кодексу цивільного захисту України та Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Закон передбачає, що в разі настання надзвичайної ситуації орган місцевого самоврядування може ввести обмеження щодо перетину свого населеного пункту.

Усі мешканці Уманського району, пройшовши процедуру перевірки документів та вимірювання температури, не маючи при цьому ознак гострої респіраторної інфекції, зможуть потрапити у місто для вирішення своїх особистих питань.

Кожен, хто працює в місті на законних підставах, але не має місцевої прописки, повинен мати при собі підтвердження. Це може бути: копія наказу про призначення, посвідчення чи довідка з місця роботи.

Якщо люди тимчасово не працюють і проживають без реєстрації, має бути або договір оренди житла, або документ на право власності.

Власники продуктових магазинів зможуть безперебійно отримувати товар від постачальників з інших міст за умови належним чином оформленої документації.

За словами т.в.о. начальника Уманського відділу поліції Олександра Гоптарєва, правоохоронці Умані виконують поставлені завдання. За потреби на допомогу прийдуть колеги з районного відділу.

Цілодобові діють чотири контро­льно-пропускних пункти (КПП): на вулицях Дерев’янка, 26, Інтернаціональній, 4, перехресті Київської та Слобідської, перехресті вулиць Городецька - Залізняка - Заводська. Решта в’їздів до Умані тимчасово закриті. На КПП на 12-годинне чергування заступають працівники поліції, служби надзвичайних ситуацій та медики.

«Уманська зоря» побувала на блокпосту на перехресті вулиць Городецька - Залізняка - Заводська. У перший день чергування до виконання обов’язків заступили уманські поліцейські Сергій Антіпов та Олег Силка, співробітник 14-ї пожежно-рятувальної частини Валентин Сорока, працівник КНП «Уманська психіатрична лікарня» Алла Самар.

— Потік транспорту великий, — розповідає черговий поліцейський Олег Силка. — Але ми зупиняємо всі автомобілі, просимо показати документи. Поки що таких, хто відмовляється чи виступає проти, немає, люди з розумінням ставляться до наших дій. Далі медичний працівник перевіряє температуру усім, хто є в середині салону. Якщо все в нормі — в’їзд дозволено.

Вікторія КОВАЛЬ, Олена САМОТОКА