Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

6

З 23 березня в Умані триває акція «Вони не одинокі». Міська влада, працівники управління праці і соціального захисту населення та підприємці міста згуртувалися, щоб допомогти уманчанам, які з огляду на вік є в групі ризику інфікування новим коронавірусом. Продуктовими наборами забезпечують одиноких, тих, хто проживає сам, пенсіонерів, людей з інвалідністю. Сьогодні до продуктового набору входять: олія, цукор, крупа або макарони, рибні консерви, печиво і хліб. Начальник управління праці і соціального захисту населення Галина Кучер розповідає:

— У нас вже давно працює міська соціальна Програма «Турбота», до неї можна вносити зміни залежно від ситуації, яка складається. Сьогодні життя дало нові виклики, міський голова запросив до оперативного штабу працівників, які безпосередньо обслуговують населення, і дав доручення визначити, що зараз для уманчан старшого літнього віку найбільш нагальне. Звичайно, потрібні ліки і харчування. У нас є служба соціальної допомоги вдома, є фахівці соціальної роботи та й працівники управління — всі задіяні у цьому процесі.

Олександр Володимирович підкреслив, щоб жодна людина не залишилась без уваги, щоб своєчасно отримала ту чи іншу послугу. Ми сконтактували з уманчанами, які побажали взяти участь в акції «Вони не одинокі». У формуванні продуктових пакетів допомогли:

Сергій Поліщук, Анатолій Яценко, «Фуршет», «Велмаркет», Олег Солодчук перерахував 10 тисяч гривень. З міського бюджету виділили 148 тис. грн для придбання продуктів харчування, також допомогу надає база Сергія Березенка. «Епіцентр» забезпечує транспортом. Також допомогу надаватиме Андрій Дикун. Сьогодні ми маємо усе необхідне десь на півтори тисячі людей, але будемо залучати й інших добродійників. Велику роботу провів міський голова з мережею АТБ — ми їм направили списки старших 80-ти років уманчан, очікуємо результат. Всі бажаючі допомогти коштами можуть перерахувати їх на рахунок фонду Коллонтай.

В Умані 2907 мешканців старших 80-ти років, 8343 людей віку 70+, понад шість тисяч осіб з інвалідністю. Також цією послугою можуть скористатися сім’ї, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.

— Є багато людей, які сьогодні виявили бажання обслуговуватися у відділенні соціальної допомоги вдома. Раніше вони відмовлялися від послуг соціального робітника, а зараз виникла гостра потреба. Охочі мають право подати заяву за тел. (04744) 3-72-92, будемо їх обслуговувати, — додала Галина Кучер.

Працівники УПСЗН використовують захисні маски та рукавички, щоб мінімізувати загрозу поширення коронавірусу і щоб уманчани літнього віку, яких вони відвідують, були у безпеці. Про зустріч домовляються телефоном.

Зважаючи на карантин і надзвичайну ситуацію, уманчани мають можливість скористатися послугою «Швидка соціальна допомога». Автомобіль соціальних перевезень регулярно дезінфікується, для цього використовують садовий обприскувач, який управлінню подарував підприємець і депутат міської ради Володимир Панчук.

— Понад 10 років працює «Швидка соціальна допомога», сьогодні вона як ніколи актуальна. Якщо з початку року було 23 дзвінки за січень і лютий, то з часу оголошення надзвичайної ситуації — 410 звернень, на які ми відреагували. Це доставка ліків, оплата комунальних послуг, довезення на гемодіаліз, — начальник управління праці і соціального захисту населення Галина Кучер.

В УПСЗН працюють на перспективу і готуються відкривати ще одне відділення у Будинку ветеранів.

— Розширяємо наші об’єкти соціальної сфери, щоб на стаціонар поселяти людей у Будинок ветеранів. Місць сьогодні також не вистачає, тому будемо відкривати четверте стаціонарне відділення. Міська рада підтримала. Також просимо людей, які можуть допомогти у ремонті приміщень, будівельними матеріалами, — закликає Галина Михайлівна.

УПСЗН продовжує свою роботу, здійснює усі нарахування, призначення і виплату субсидій, пільг, допомог, компенсацій, засобів технічної реабілітації, але в дистанційному режимі. Акція «Вони не одинокі» не припиняється.

Вікторія Коваль