Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

13
Слово «фейк» вже добре відоме всім і здебільшого його застосовують до неправдивої інформації, яка поширюється через інтернет. Та останнім часом все частіше «фейки» проникають до осель уманчан через поштові скриньки та зі сторінок «підпільних» неофіційних «бойо­вих листків» ― газет, без вихідних даних, де не вказані ні наклад, ні відповідальний за друк, ні автори, ні замовники, ні типографія. Сама по собі така газетка вже є незаконною фейковою підробкою. Тому не поспішайте довіряти таким «виданням».

Детальніше...

 6
Уманчанин Євген Пухальський — відомий український військовий волонтер. Механік за освітою, після декількох місяців на Російсько-Українській війні в складі добровольчого батальйону, він зрозумів, що зможе виготовляти спеціальні інженерно-механічні пристрої, які підвищать ефективність української зброї. Саме виготовленням «спецпристроїв» він уже 6-й рік займається разом з однодумцями з волонтерського  центру допомоги армії.

Детальніше...

1

На габаритно-ваговому пункті поблизу Умані інспектори Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) зупинили вантажівку вагою 93 тонни, із дозволених 40.  

Детальніше...

10

Оксана Зубовська працює старшою медичною сестрою поліклініного відділення КНП «Уманська міська лікарня». Саме вона із колегами була на передовій COVID-19 в Умані, оскільки були тими людьми, які приїздили до уманчан робити ПЛР-тести на коронавірус.

Детальніше...

4З 1989 року Олександр Соколенко працював завідувачем дитячого відділення Уманської інфекційної лікарні. Після об’єднання у 2015 році дитячого і дорослого відділення, він очолив колектив. І ні на мить не шкодує про обраний шлях, адже займається улюбленою справою — лікує людей.

Детальніше...

2

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оновила свої рекомендації щодо боротьби з пандемією коронавірусу та закликала уряди країн просити громадян носити тришарові маски з тканини на обличчі в громадських місцях, де є великий ризик передачі COVID-19.

Детальніше...

12

«Цей дощ надовго»: в Умані запроваджено наступне послаблення протиепідемічних заходів. Це не закінчення карантину, а лише його адаптивна версія.

Детальніше...

8

1. Знайте. Ви повинні знати, що ваші діти бачать та чують в Інтернеті, з ким спілкуються і що розповідають про себе. Розмовляйте зі своєю дитиною про небезпеку, що криється в Інтернеті. Покажіть, що вам можна довіряти, обґрунтуйте заборони.

Детальніше...

Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня.

Започатковано цей день 1949 року в Парижі, згідно з рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше цей день відзначили в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Щороку в Умані до Дня захисту дітей відбуваються конкурси, концерти та розваги для малечі. В період карантину про відзначення цього дня доведеться подбати батькам. А ще це гарний привід поговорити з дітьми про серйозні речі.

Уманські діти розповіли, від чого треба їх захищати

4

Маша, 10 років: — Я люб­лю День народження, тому що я росту. Про День захисту дітей ми знаємо. Він в перший день літа. Я думаю, що дітей треба захищати від бандитів, тих, хто краде дітей. А захищати дітей повинні дорослі, в першу чергу — батьки.

Детальніше...

13

Поступово, з дотриманням санітарних норм і соціальної дистанції, контролюючи епідситуацію

Перші карантинні послаблення в Умані почалися з 11 травня. На вулицях і в парках побільшало людей, особливо підлітків. Більше уманчан стали ходити по вулиці без маски, проте обов’язково мають її з собою і надягають при вході в магазини і громадські установи, активно користуються антисептиками.

Детальніше...

5 

Андрій Матвієнко, вчитель інформатики ЗОШ №5

Кожен тип навчання має свої переваги і недоліки. Головна перевага дистанційної освіти, на мою думку, полягає в тому, що дає змогу обирати власний ритм життя, але, на відміну від традиційного, потребує набагато більшої самостійності та організованості.

Детальніше...

4

Ситуацію в Умані по COVID-19 можна вважати контро­льованою. Станом на 29 квітня інфекцію діагностовано у 21 особи, одна з яких померла, а 10 одужали (зокрема дві дитини віком 6 місяців та 9 років, вагітна жінка та двоє перших підтверджених). Востаннє інфікованих зафіксовано 20 квітня.

Детальніше...

 

зменшать ставки єдиного податку для підприємців І та ІІ груп, які не мають можливості працювати в умовах карантину

Коронавірус призупинив на невизначений час роботу малого та частково середнього бізнесу. Більшість ФОПів зараз не працюють, а за час простою змушені заплатити єдиний податок, інакше на них чекають штрафні санкції.

Розуміючи складну економічну ситуацію, що виникла у зв’язку з вимушеними обмежувальними заходами через пандемію, міський голова Олександр Цебрій пропонує зменшити податкове навантаження на уманський бізнес. І переконаний, що таке рішення підтримають усі депутати Уманської міської ради.

— Ми маємо піти назустріч підприємцям Умані. Зараз перед нами стоїть два головні завдання — максимально убезпечити уманчан від COVID-19 і врятувати економіку, за допомогою якої будемо повертати місто до звичайного ритму життя. Дуже важливо зараз підтримати дрібний бізнес, щоб ніхто не закрився, адже це і робочі місця, і майбутнє надходження до місцевого бюджету. Це питання юридично вже відпрацьоване, є підготовлений проєкт рішення щодо надання пільг на період з 1 квітня по 31 травня платникам єдиного податку І та ІІ груп, які вимушено не здійснюють підприємницьку діяльність під час карантину.

Олександр Цебрій також подякував соціально відповідальному бізнесу міста за підтримку уманських медиків та допомогу лікувальним закладам. Серед вкрай необхідних речей, закуплених уманськими підприємцями, захисні окуляри і рамки-шоломи, санітарно-захисні екрани, одноразові контургофровані дихальні апарати, багаторазові респіратори, бактерицидні рециркулятори, одноразові комбінезони, комплекти захисних костюмів тощо.

Альона БІЛАН

6

Проводити діагностику Covid-19 швидко, на місці, без транспортування на далеку відстань дозволить сучасна багатопрофільна лабораторія. Міський голова Умані дав доручення фахівцям вивчити доцільність придбання для міста унікального лабораторного обладнання. І вже вибрано оптимальну пропозицію.

Детальніше...

8Страх бути зараженим, тривога за своїх близьких і неможливість вплинути на ситуацію зараз переслідують нас. Як не піддатися паніці та зберегти психічне здоров’я під час поширення COVID-19, розповіла психолог екстремальних та кризових ситуацій Управління ДСНС у Черкаській області, підполковник служби цивільного захисту Леся КОРОТЯЄВА.

Детальніше...

7

Уманський пологовий будинок теж працює в карантинному режимі. Як розповів директор закладу Олег Семенда, зараз пологи проводяться без участі партнерів. Також не працює школа підготовки сім’ї до пологів, практикують індивідуальні заняття під час огляду лікарем на прийомі у жіночій консультації. До завершення карантину призупинено і планові профілактичні огляди.

Детальніше...

6

З 15 квітня після ізоляції і ретельної санітарної обробки відновила роботу Уманська дитяча лікарня. З 8 по12 квітня 9 медичних працівників на чолі з директором, а також троє маленьких пацієнтів і дві мами перебували тут на ізоляції. Такі вимушені заходи пов’язані з тим, що в однієї дитини було виявлено корононавірусну інфекцію. Зараз малечу лікують в інфекційному відділенні міськ­лікарні.

Детальніше...

5

На початку цього тижня міський голова Олександр Цебрій зініціював відео-конференцію за участю представників Офісу Президента України, посла Держави Ізраїль в Україні Джоеля Ліона, головних рабинів України та Умані Моше Реувена Азмана і Якова Джана, голови громадької організації «Небокрай» Уриеля Штерна.

Детальніше...

3

Третій тиждень тривають ремонтні і будівельні роботи в Центрі реінтеграції бездомних осіб у селі Дмитрушки 2. Тут готують помешкання для людей, яким буде потрібна обсервація під час епідемії. Кошти на ремонтні роботи виділив міський бюджет, та й уманські підприємці об’єднуються навколо цієї справи. Ремонтом займається кілька десятків працівників Центру інтегрованих послуг та міського управління праці і соціального захисту населення. В одному під’їзді роботи підходять до завершення. Тут монтують каналізацію, електрику, фарбують стіни, підлогу, вставляють вхідні і міжкімнатні двері.

Детальніше...

2

7 квітня роботу Уманського колгоспного ринку проінспектував міський голова Олександр Цебрій.

Детальніше...

1

— Кожне рішення, яке стосується обмежувальних заходів, не з легких. Сьогодні ми маємо жити зовсім інакше, аніж звикли. Враховуючи тенденцію в країні до зростання хворих на коронавірус, вирішено встановити контрольно-пропускні пункти на в’їздах до Умані. Я переконаний, що це правильно, оскільки допоможе більш дієво протистояти поширенню інфекції, — пояснює непросту ситуацію міський голова Олександр Цебрій.

Детальніше...

У період надзвичайної ситуації уманські соціальні працівники доставляють продуктові набори тим, хто найбільше цього потребує.

В Умані все більшого попиту набуває послуга «Швидкої допомоги» від управління праці та соцзахисту населення. Про її переваги розповідає начальник управління Галина Кучер:

— Послуга відразу прижилася, оскільки допомагає вирішувати нагальні проблеми соціально вразливих людей. Курсує спеціальний автомобіль «швидкої соціальної допомоги». Нашу практику вже вивчають на державному рівні.

Детальніше...

6

З 23 березня в Умані триває акція «Вони не одинокі». Міська влада, працівники управління праці і соціального захисту населення та підприємці міста згуртувалися, щоб допомогти уманчанам, які з огляду на вік є в групі ризику інфікування новим коронавірусом. Продуктовими наборами забезпечують одиноких, тих, хто проживає сам, пенсіонерів, людей з інвалідністю. Сьогодні до продуктового набору входять: олія, цукор, крупа або макарони, рибні консерви, печиво і хліб. Начальник управління праці і соціального захисту населення Галина Кучер розповідає:

Детальніше...

5

Вони виходять на вулиці міста ще до шостої ранку. Тепер це не тільки двірники, а й працівники КП «Комунальник» та ТОВ «Екоклінер», які ретельно вичищають дороги і миють дезрозчином. Це робиться, щоб не розповсюджувалась коронавірусна інфекція.

Детальніше...

3

Підприємець Володимир Панчук розповідає, що сьогодні його магазин, як і більшість інших, закритий через карантин. Проте коли почув, що в Умані лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19, вирішив, що має допомогти тим, хто продовжує забезпечувати життєдіяльність міста. Міська і дитяча лікарні, міська поліклініка, пологовий будинок, автогосподарство, швидка допомога, психіатрична та інфекційна лікарні, станція переливання крові, поліція, податкова, управління праці і соціального захисту населення та пожежна частина — заклади, до яких минулого тижня уманський підприємець Володимир Панчук завіз акумуляторні обприскувачі, щоб тут могли швидко та ефективно здійснювати дезінфекцію приміщень.

Детальніше...

6

Система заходів, спрямованих на попередження поширення інфекційного коронавірусного захворювання, передбачає облаш­тування спеціальних приміщень для ізоляції людей, які прибули з місць, де є випадки зараження, для спостереження та профілактики.

Детальніше...

5

Відповідно до отриманих рекомендацій рухомий склад перевізників міста дезінфікують у вечірній час на території автопарку, перед тим як транспорт зранку вийде на маршрут.

Детальніше...

 

Коронавірусна небезпека загрожує здоров’ю тих, хто робить комунальні платежі в касах. Влада закликала українців здійснювати перекази через інтернет-банкінг і по можливості допомогти це зробити своїм близьким і знайомим старшого покоління, які знаходяться в групі ризику інфекції.

Детальніше...