Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

6
Олександр Максютов, лікар-травматолог, директор КНП «Уманська дитяча лікарня». Зізнається, що у медицину потрапив випадково. У 1992 році закінчив 9 клас уманської школи №5 і коли виникло питання вибору ― обрав медичне училище.

― Особливої мети стати лікарем у мене не було. Але поки я навчався в медичному училищі, я визначився, що дійсно хочу бути лікарем, розповідає Олександр Максютов.

У 1996 році Олександр Олексійович вступив до Дніпропетровської медичної академії, де чітко визначився і з медичним профілем ― обрав хірургію. За час навчання в академії був старостою гуртка по оперативній хірургії, займався науковою діяльністю і остаточно переконався, що медицина ― це його покликання. Після інтернатури в Києві і в Черкасах, з 2003 року працював лікарем-травматологом в Уманській міські лікарні.

Потрапити до лікаря Максютова за щастя — вважають всі пацієнти, а працювати з ним — вважають удачею медики, тому що він спеціаліст високого класу і, разом з тим, залишився дуже людяним і співчутливим, — так розповідають про нього колеги.

Більше 15 років Олександр відпрацював лікарем-травматологом і добре бачив та відчував на собі, що відбувається з українською медициною. Дуже хотів щось змінити на краще, хоча б на місцевому рівні, хоча б у одній лікарні. Тому у 2017 р. погодився очолити колектив Уманської міської дитячої лікарні.

І перше, що почав робити ― ремонти. Одночасно з адмініструванням медичного закладу встигав вдосконалювати свою фахову майстерність, допомагає своїм підлеглим опанувати нові вміння і здобути нові галузеві знання. Та вважає, що для якнайшвидшого видужання пацієнта, йому потрібні поряд з правильним лікуванням ― комфортне перебування у медичному закладі. Тому в КНП «Уманська дитяча лікарня» постійно проводяться ремонти:

В 2019 році було капітально відремонтовано аварійну частину даху, з використанням енергозберігаючих технологій. Відремонтували вентиляційну систему. Зараз ремонтують палати.

В 6 палатах вже замінили лінолеум, поміняли сантехніку, встановлено нові зручні ліжечка для маленьких пацієнтів і для старших.

Великий проект лікаря Максютова: відділення реабілітації на базі фізіотерапевтичного відділення. Зараз в кабінеті теж іде ремонт. Старша медична сестра відділення денного стаціонару та реабілітаційного лікування Наталія Казакова, погоджується з керівником і вважає, що роль реабілітації для відновлення дитини після хвороби чи стресової ситуації неможливо переоцінити тим більше, що ці послуги надаються пацієнтам лікарні безкоштовно.

Сьогодні дитяча лікарня приймає маленьких пацієнтів не лише з Умані, а й прилеглих районів, тому й виникла необхідність у новому обладнанні.

— Ми звернулися до міського голови Олександра Цебрія з проханням придбати необхідні апарати, — розповідає Наталія, — наше прохання було почуто і ми отримали стимулятор, біостимулятор восьмиканальний, апарат-магніт червоного і інфрачервоного випромінювання, апарат для проведення ультразвуку ЛОР і хірургічний, апарат діадинамотирапії, ампліпульс, апарат для проведення гармонізації, електрофорез, тренажерний апарат для дітей, у яких були травми рук.

За здоров’я маленьких пацієнтів турбується не лише міська влада, а й небайдужі уманчани. Серед спонсорів ― Микола Гордій і Олександр Рєнський, які неодноразово допомагають лікарні. Є й інші благодійники. Майстри РЕУ-3 відремонтували кабінет фізіотерапії (де ремонт не проводився з 1968 року). Медсестра Світлана Нагорняк дізналася, яких героїв мульт­фільмів найбільше люблять сучасні діти, а викладачка педагогічного університету Інна Бобошко у вільний час втілила в життя дитячі бажання і розмалювала кабінет.

Так, усі разом і роблять дитячу лікарню більш зручною та корисною для маленьких пацієнтів.

Випробування коронавірусом витримали достойно

Для Уманської дитячої лікарні, як і для всіх медичних закладів, справжнім випробуванням стала епідемія COVID-19. Працівники лікарні дотримувалися протоколу, проходили навчання, брали участь у тематичних вебінарах, постійно моніторили інтернет та вивчали ситуацію в Україні і в світі, проте і їх заклад вірус не оминув.

― В березні ми ще мало знали про цей вірус, а вже в квітні ми самі зіткнулись з коронавірусом. У дитини, яка поступила до нас з пневмонією, виявився позитивний тест COVID-19.

Батьки не повідомили про контакт і потенційну загрозу, в результаті весь лікувальний заклад, протягом 15 хвилин після отримання результату було закрито на карантин. 11 медпрацівників на чолі з керівником та 4 маленьких пацієнти з мамами, які в цей час перебували в закладі були зачинені на самоізоляцію.

― Ми були готові до такого розвитку подій, розповідає директор, хоча й сподівалися, що нас омине. Всі медичні працівники вже тримали на роботі «тривожні валізки» з запасом речей. Адміністрація міста і лікарні заготовили продукти харчування, медикаменти, антисептики, деззасоби, засоби індивідуального захисту. Облаштували окремі входи та непроникні завіси у відділеннях, але за протоколом, тиждень люди перебували на самоізоляції. Особливої паніки не було, психологічно теж впорались на «відмінно». Спілкування та підтримка один одного, телефонні розмови з близькими допомогли справитися з ситуацією.

Та все ж результатів тестів чекали з тривогою і коли прийшли негативні результати, відчули полегшення.

― Після цього випадку керівництво лікарні і ми самі ввели значно жорсткіші проти­епідемічні карантинні заходи. Припинили відвідування родичами пацієнтів, запровадили обов’язковий скринінг для всіх. Облаштували карантинну зону: у нас є два входи у дитячу лікарню ― для соматичних хворих, які ідуть по направленню з негативним тестом на COVID-19 та зона ізоляції для тих, в кого є підозра на захворювання. Там лікар оглядає, і в разі необхідності, направляє в інфекційне відділення. При негативному результаті пацієнт поступає в соматичне відділення.

Олександр Олексійович зазначив, що сьогодні ситуація із поширенням COVID-19 не стабільна і не прогнозована. Тим більш важливими є дотримання карантинних та протиепідеміологічних заходів усіма людьми, а особливо ― медичними працівниками.

― Категорично не раджу нех­тувати засобами індивідуального захисту (масками), адже вони реально працюють. Ми помітили, що в період жорстких карантинних заходів по COVID-19 різко зменшилась кількість хворих на грип та ГРВІ.

На думку Олександра Максютова ― лікаря і керівника медичного закладу, після коронавірусної інфекції медицина, як і багато інших галузей, зміняться. Але зараз дуже важливий і відповідальний час для лікарів і пацієнтів, для повного усвідомлення серйозності проблеми.

Розмову записала Олена ІЩЕНКО