Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

8

як власна справа допомогла атовцю Миколі Березівському пережити затяжний карантин

Ще років зо три тому про мікрогрін в Україні чули хіба що лише у модних ресторанах. Та вже сьогодні він знаний як серед рестораторів, так і серед людей які дбають про своє здоров’я, або просто любить, щоб страва була красивою. Усі секрети вирощування маленької зелені знає 26-річний уманчани Микола БЕРЕЗІВСЬКИЙ.

Детальніше...

3
На запитання читачів тижневика «Уманська зоря» відповів директор КНП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак.

Детальніше...

922 травня уманські депутати направили звернення до Черкаської обласної ради та голови ОДА Романа Боднара щодо недопущення припинення надання медичної трансфузійної допомоги жителям Уманщини через відсутність коштів, які повинні надійти з обласного бюджету. З 96 мільйонів гривень державної медичної субвенції, обласні депутати не виділили на службу крові в Умані жодної гривні.

Детальніше...

Люди, які занурюються в крижану воду

НЕ БІЙСЯ,

РОЗДЯГАЙСЯ

І ПІРНАЙ

1

Людмила Трум, редактор

КП «Телекомпанія «Умань»

Напевно, це все молодість, коли ти хочеш спробувати щось новеньке. Насправді скупатися на Водохреще – це для мене такий собі виклик, адже я панічно боюся води. Серед наших друзів є ті, хто ходить до «Софіївки» на обряд, там і освячення ведеться, і лікар про всяк випадок на місці. Тому наважилася і я.

Заздалегідь не готувалася, хіба що морально. Як віруюча людина, переконала себе, що вода цього дня цілюща. Просто вирішила, що хочу бути здоровою, не хворіти. Сказала собі: не бійся, роздягайся і пірнай.

На сьогодні маю вже три занурення і готуюся до наступного, не купалася лише під час вагітності і після народження донечки. Це такі неймовірні відчуття: виходиш із води— і холоду просто не відчуваєш зовсім. Покупався і аж літати хочеться. Це круто перезавантажує!

 

ЦЕ НЕЙМОВІРНА ЕНЕРГЕТИКА

2

Наталія Склярук, вчитель польської мови, керівник гуртка «Графічний

дизайн та верстка» Дмитрушківської ЗОШ

Все почалося з цікавості. Це був 2015 рік, коли я разом з подругою Анжелою таки вирішили піти скупатися. В мене, як і в багатьох інших людей, був стереотип, що у холодній воді буде холодно, а від цього можна відразу ж захворіти. Але насправді, якщо все правильно робити, то станеться з точністю до навпаки: холодна вода стимулює імунітет до захисту організму, а коли цим займатись постійно, то ще й загартує.

У воду занурююся поступово, по драбинці. Спочатку холодно, а як вистрибуєш з води — стає гаряче. Обтираєшся рушником, а тіло аж пече. Відразу ж п’ємо взятий з собою чай, аби не промерзнути.

Помітила, що після зимових водних процедур я стала почуватися ліпше. Мені дуже подобається це відчуття адреналіну, коли виходиш з води. Це абсолютна зміна ставлення до холоду і неймовірна енергетика.

 

купання

загартовує,

відновлює здоров’я

3

Володимир Бабій,

уманчанин

Раніше дивувався, як не бояться весело, з радісними вигуками пірнати у крижану воду сміливці? Кілька років спостерігав за цим обрядовим дійством, проте ввійти у «купальню» не наважувався. Сталося все несподівано. Мене ніби хтось підштовхував. Я ввійшов в освячену ополонку і здивувався, що вода зовсім не холодна. Тричі занурювався з головою, а коли вийшов, відразу обтерся рушником, одягнувся, випив гарячого чаю і відчув, що моє тіло ніби відновилося, наповнилося особливою силою. Стало легким, голова світла, ритм серця спокійний. Це феноменальне явище не можна передати словами, його треба відчути. Я б назвав це благодаттю.

На Водохреще ходжу з сином. Він, як я колись, спостерігає за купальським процесом. Думаю, що з часом також полюбить моржування, проте не примушую і не пропоную, це справа добровільна. Розповідаю, що треба себе підготовити до занурювання у воду. Приймати контрастний душ, обливатись холодною водою. І повірити у цілющі властивості таких пірнань.

Я переконаний, що освячена в цей день вода має найсильніші енергетичні властивості, а купання загартовує, очищає душу, відновлює здоров’я, додає енергії, бадьорості. Саме тому з нетерпінням чекаю Йорданського водосвяття, щоб знову зануритися з головою у цілющу воду, яка символізує початок нового, зцілює, допомагає позбутися всіх бід і негараздів, дарує радість. Бо це свого роду зв’язок духовного життя з матеріальним світом. Адже недаремно його називають Богоявленням.

 

ЗАЛИШАЄМО

У ВОДІ

ВСІ БОЛЯЧКИ

Сергій Гнатюк,

керівник ФГ «Струмок»,

с. Городецьке

У нерозлучному тандемі з водою я прожив три роки. Це значить, бігав кожного ранку незалежно від пори року, займався вправами і закінчував плаванням у ставку. Ранковий заплив — найкращий, це заряд бадьорості на весь день.

Найкраще загартовуватися слід з літа чи з ранньої осені, коли ще приємна температура. Обливання, літній душ, потім вже сміливо йдете і купаєтеся у ставку, на завершення — збільшуєте час у воді. Бойовим хрещенням вважаю Водохреще. Головне — не переривати і не переохолоджуватися.

Особлива зимова купіль. Вона додає сил, бадьорості, загартовує організм. Заходиш у воду і залишаєш там усе старе, всі болячки, а виходиш вже здоровий, з хорошим настроєм.

Для мене це була величезна насолода, від якої не хотілося відмовлятися. Проте це ще і час, якого завжди бракує, це має бути способом життя, а в мене, було ще скільки іншої роботи: поля, пасіка, сад, постійні роз’їзди. На жаль, вже 10 років, як перестав займатися цим серйозно, але завжди пірнаю на Водохреще.

Записали

Любов ГОНЧАРУК

і Олена САМОТОКА