2 5 2

В грудні у приміщенні укартинної галереї від­булася присвячена Різдву персональна виставка робіт уманської художниці Одарки Дьоми-Пісної.

Проходила вона в рамках благодійної акції для дітей з соціальних закладів Уманщи­ни та нашого міста.

Варто за­значити, що дівчина вже не вперше збирає кошти з метою допомогти іншим — зокрема під час виставки «Море все­редині» всі отримані гроші від продажу картин передали на лікування хворої на ДЦП ді­вчинки, а від участі в благо­дійному рок-концерті в Ума­ні — на лікування бійцям АТО.

Її творча історія розпо­чалася ще в дитинстві, коли маленькою не раз грала­ся палітрами й пензликами в майстерні дідуся-художни-ка. Саме він розбудив у ді­вчинки любов до цього занят­тя, намагався підвести її до мистецтва. І хоча освіту піш­ла здобувати до університету ім. Шевченка (Інститут філо­логії), та долею було вже на­писано стати художницею, — за покликом серця.

«Якось вночі наснилися тюльпани, я попросила бать­ків привезти фарби. Так наро­дилася моя перша картина», — згадує вдячна донька в од­ному зі своїх інтерв'ю.

Вона працює в стилі NаіvАгt (наївне мистецтво) — саме так називають техніку роботи самоучок та любите­лів. Художниця впевнена, що для того, аби малювати, не обов'язково здобувати худож­ню освіту, достатньо мати свій авторський стиль: «Вірю, що полотна віддають ту енергію, якою заряджає їх художник. І якщо я починаю писати, то до­воджу справу до кінця, адже картина малюється з певним настроєм, а тому роботу від­кладати не можна. Як кажуть, буря вщухне, і ти як художник не зможеш передати того емо­ційного сплеску».

2 5 4

Її картини характеризують­ся щирою простотою, неупе­редженістю в сюжеті, природ­ністю, вони легкі та приємні для сприйняття, невимушені, інколи трішки непередбачувані, безтурботні. Це і львів­ський трамвай, чи романтична зустріч, або ж веселий бантик чи ж затишна кімната.

Лівівський трамвай

романтична зустріч

 

Так в результаті створю­ються оригінальні, напрочуд чисті, поетичні і піднесені ху­дожні світи, в яких панує пев­на ідеальна гармонія між при­родою і людиною. Наприклад, дитячий бант на полотні «Час подарунків» вражає яскравіс­тю фарб, свіжістю, якоюсь ди­тячою наївністю і безпосеред­ністю.

бант

На її картинах багато сні­гу, якого так бракувало того зимового дня («Час хуртовини в місті», «Час старого міста в казковій хуртовині»).

2 5 3

Окрім, власне, презента­ції проводився розіграш по­дарунків від автора, що є ще одним її творчим проектом, — різдвяні листівки, іграшки для ялинки, картини, а для дітей виступав театр ляльок «Золо­тий ключик» Одеського Спасо-Преображенського кафе­дрального собору.

Щаслива і схвильована ху­дожниця подякувала всім при­сутнім за увагу, а особливо своїй родині — за підтримку та розуміння і побажала всім різдвяного настрою.

О. САМОТОКА.