Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

13

Марічка Барабаш готує справжнє натуральне мило. І ця магія відбувається вдома на кухні.

— Своє мило я готую лише з натуральних інгредієнтів. Для запаху і поживності не використовую ароматизаторів – лише рослинні та ефірні олії, а для кольору ніяких штучних барвників. Це можуть бути кольорова глина, соки фруктів чи овочів, настої різноманітних трав, які збираю самостійно.

Все мило на полицях магазинів насправді з хімічної основи, там і близько немає натуральності, про яку пишуть виробники. Про це я дізналася, коли проаналізувала хімічну продукцію у себе в квартирі, починаючи від миючого засобу для посуду і до засобів особистої гігієни.

Якщо бути відвертою, це мене дуже налякало, особливо, коли подумала про малюків, а ще є багато людей з чутливою шкірою і взагалі, виходить, що кожен із нас свідомо завдає шкоду собі і, що не менш важливо, навколишньому середовищу. Разом з водою в землю потрапляють різні хімічні речовини, а потім це все повертається нам із тією ж водою через неякісні овочі та фрукти, а ще ж і дихаємо парами.

14

Я почала досліджувати тему миловаріння, довгий час дивилася відео, читала блоги в інтернеті. Це тривало близько 3-х місяців, все вагалася розпочати, бо ж не хімік, не профі.

Справжнє натуральне мило лише те, яке вариться «з нуля» — тобто коли ти сама кладеш до каструльки всі компоненти. В основі – це луги і базові олії, барвники та ароматизатори — за бажанням. Хочу відразу всіх заспокоїти. Луг хоч і хімічна речовина, але робиться з абсолютно натуральних компонентів. Наприклад, для твердого мила беруть луг гідроксид натрію, який отримують шляхом електролізу зі звичайної солі. Для чого потрібен луг? Бо лише в лужному середовищі незалежно від температури поживні компоненти зберігають свої властивості.

15

Перші бруски власноруч виготовленого мила випробовувала на собі, потім почала дарувати рідним та друзям. Мій фаворит — медове милко, мабуть, через те, що перше. Вчилася методом спроб і помилок. Згодом на заміну медовому прийшло кавове, з трав, мило набувало різноманітних форм – соняха, кекса, сердечок, з відбитком ангеликів. Паралельно почала робити бальзами для губ, а нещодавно спробувала тверді шампуні.

За відгуками моя продукція не викликає алергії, має протизапальну дію, не закупорює пори, адже не містить парафіну чи вазеліну, не сушить шкіру, бо не має спирту, пришвидшує загоєння ран.

16

Тепер маю постійних покупців, переважно з молоді. Напередодні свят замовлень більшає, бо мило, зроблене вручну та ще естетично запаковане — ексклюзивний подарунок.

Мрію мати свій будинок, сад, де зможу вирощувати трави для натурального мила. Там буде більше простору, адже це лише початок, у планах — створити натуральні засоби для особистої гігієни, краси і догляду, миття посуду та прання, які не шкодять ні людині, ні природі.

Підготувала до друку Олена САМОТОКА