Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

16

27 та 28 червня відкриті Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное серед ветеранів «Уманська регата» зібрали на Осташівському ставі понад 150 спортсменів з усієї України. В заїздах взяли участь чемпіони світових та європейських змагань серед ветеранів-веслярів.

 На нових водних доріжках ганялися на 200, 500 та 1000 метрів спортсмени віком від 35 до 59 років. Але тим, хто молодший і тим, хто старший заявленого віку ніхто не забороняв проходити дистанції поза змаганням, випробовуючи себе і свого човна після довгого карантинного «застою». Тому майстер-класи молодим спортсменам показали веслувальники 1935 року народження і молодші.

11

Через карантин численна делегація спортсменів з Молдови не змогла взяти участь у регаті, але вони підтвердили свої наміри приїхати і позмагатися з українцями за першої ліпшої нагоди.

Унікальність «Уманської регати» полягає в тому, що вона на 100% ініційована і організована уманчанами ― випускниками веслувального відділення Уманської ДЮСШ різних років, проведена спільнокоштом самих учасників змагань.

12

― Це взірцева історія, коли громадська ініціатива підтримана міським головою, відділом з питань фізичної культури та спорту і адміністрацією ДЮСШ дала такий сильний і позитивний результат як для розвитку фізичної культури і спорту, ветеранського спортивного руху в Україні, так і для міста Умані, його іміджу і спортивної перспективи, —
вважає заслужений тренер, майстер спорту Євген Чесноков, голова комісії ветеранів веслування на байдарках і каное.

13

Умань має ідеальне географічне розташування, яке дозволяє приїздити сюди спортсменам з усієї України, має прекрасне водяне плесо і перспективну базу, ініціативних спортсменів і владу міста, яка з розумінням ставиться до проблем спорту, а це  важливі складові для подальшого розвитку веслувального спорту в Умані третього (після Дніпра і Тернополя) тренувально-змагального центру.

14

― Завжди була мрія зробити щось класне на Осташівці, адже у нас дозволяє ширина, краєвиди і є все, що потрібно, аби організувати класні старти. Тому ветерани з усієї України порадилися і запропонували, а чому б не в Умані, — розповідає уманчанин, ветеран-веслувальник і один з ініціаторів «Уманської регати» Олег Ганіч. В соціальних мережах згуртувалися, зібрали кошти. Так на 9 водяних доріжок по 1 км натягнутого троса з буйками витратили в межах 70-80 тис. грн. Закупили потрібні ма­теріали, відзвітували по закупівлях і зробили, адже це не на один раз і не лише для ветеранів. Це для веслування в Умані, адже для кожного з нас це один з найкращих спогадів дитинства, в який можна повернутися.

15

Внеском у розвиток веслувального спорту в Умані від міста цього разу став 4-тактний підвісний човновий двигун «Suzuki» подарований міським головою на відкриття змагань.

― Цей мотор дасть змогу забезпечити якісне суддівство під час змагань і безпеку спортсменів під час тренувань, ― пояснив Володимир Іщенко, тренер-викладач з веслування Уманської ДЮСШ.  

Привітавши спортсменів і членів суддівської команди, Олександр Цебрій подякував організаторам змагань, запевнивши, що Умань була є і буде містом спортивним.  

― Я заздрю вам сьогодні як спортсмен, тому що розумію всі ті почуття, які зараз вас переповнюють, а як міський голова запевняю, що ви ще не раз зустрінетеся в Умані. Ми постараємося, щоб «Уманська регата» стала традиційною.

— Уманський досвід організації змагань ― унікальний, ― вважає Сергій Лесь,
головний суддя змагань, суддя національної категорії, чемпіон України (м.Черкаси). Те, що ви тут створили, заслуговує на глибоку повагу і захоплення. Це найкраща дистанція в Черкаській області і одна з кращих в Україні. Просто зараз, за результатами регати, я формую збірну команду області для участі в чемпіонаті України.

Аліна Коваленко