Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

9

Під час карантину уманчани встигають і дітей вчити, і на роботі працювати, й спортом займатись, і фільми дивитися. Та не всі. Дехто влаштовує лише короткі «забіги» на дистанцію «диван-холодильник». Ще й жартує, що після карантину жодної маски на «фейс» не натягне. Щоб цього не сталося, спробуйте виконувати хоча б той мінімум, який радить Оксана ЛАБУНЕЦЬ, тренер з групових занять РСК «Амарант».

— Перший тиждень на карантині я сама відпочивала – морально і фізично. А потім з групою дів­чат вирішили: треба відходити від холодильника. Тепер проводимо заняття, не виходячи з дому — це для мене новий досвід.

Найперша порада всім: рухатись, якщо це навіть у ме­жах звичайної квартири. Встали – відразу провітрити оселю, вдихнути на повні легені, потягнутися. Обов’язково випийте склянку теплої води.

Фізичні вправи, навіть найпростіші – завжди корисні. Наприклад, махи руками. Не менше восьми разів уперед і назад - так задіюєте додаткову енергію. Підняття ніг, стрибки, присідання, випади на місці, віджимання, прес теж дають нормальне фізичне навантаження. Якщо важко присідати, робіть махи ногами в різні сторони, кругові оберти корпусом. Раджу усім - від п’ятнадцятирічних і вище 70-річних - робити планку. Силові навантаження: по пів літровій пляшці в кожну руку і займаємось. Танці, музика навіть під час приготування їжі. Тільки не сидіти і не давити диван!

Якщо маєте бажання взяти участь в онлайн тренуваннях – YouTube до ваших послуг. Хто живе в приватному будинку — виходьте у двір: ходіть, бігайте, грайте з дітьми у бадмінтон, стрибайте на скакалках. Мої друзі згадали чудову гру в «резинки» — колись нею всі дівчатка захоп­лювалися. Словом, робіть усе, щоб мати кардіонавантаження.

Багато хто кинувся до читання, до перегляду улюблених кінострічок – чергуйте ці приємні заняття з фізичними вправами. Встали, поприсідали 10-15 разів, подивилися кіно – повіджималися кілька разів. Поїли – через пів годинки пройдіться квартирою, витріть пилюку, щоб легше дихалося.

Візьміть за правило: фізичні вправи – не лише вранці, а впродовж дня, з інтервалом не більше години. Не засид­жуватися!

Записала Валентина МИКОЛЕНКО