Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

2

Ніхто його не очікував, а він «підкорив» цілий світ ― COVID-19, вірус, який випробовує людство на людяність. В протистоянні поширенню епідемії уманчани згуртувалися навколо медиків, допомагаючи хто чим може, незалежно від звань посад та статків: міський голова, студенти, депутати, пенсіонери, підприємці ― всі стали меценатами і благодійниками, закуповуючи захисні костюми, маски, прилади ШВЛ.

23 травня до Умані прибув новий благодійний вантаж. Товариство Червоного Хреста України в співпраці з мережею супермаркетiв електронiки та побутової технiки «Ельдорадо» сформували 100 подарунків для опорних лікарень в регіонах, які протистоять коронавірусу. На звернення Уманської міськрайонної організації Червоного Хреста України, набір побутової техніки було доставлено і в КНП «Уманська міська лікарня». Уманські медики з задоволенням прийняли холодильник, пральну машину, мікрохвильову піч, електрочайники та ноутбук. — Це не медичне, але дуже потрібне нам обладнання, ― сказала заступник директора КНП «Уманська міська лікарня» Людмила Лісаченко: Всі ці прилади слугуватимуть покращенню умов роботи і побуту медичних працівників інфекційного відділення та інших відділень лікарні.

Розвезли вантажі по Україні волонтери загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста. — За 3 дні 3 автомобілі подолали понад 13 тисяч кілометрів, щоб доставити благодійний вантаж в усі опорні лікарні в регіонах, ― розповів Ігор Сімутін, киянин, волонтер. Розчулений сердечним прийомом і вдячністю уманчан, чоловік розповів, що загін швидкого реагування ТЧХУ завжди там, де людям потрібна допомога. Він особисто вже відвідав всі «гарячі» точки на мапі України, включаючи пожежі в зоні ЧАЕС. На запитання, чи не страшно йому, відповів просто: «вже ні». Після того, як будучи волонтером Червоного Хреста, у червоній формі загону швидкого реагування потрапив у полон бойовиків під Донецьком, неодноразово потрапляв автівкою під прицільний обстріл сепаратистів, які стріляли прицільно по червоних хрестах на білій машині, знаючи, що то Червоний Хрест вивозить з Дебальцевого лежачих хворих і людей на інвалідних візках. Вивіз людей з зони бойових дій і відразу пішов в АТО добровольцем. Відслужив 4 роки, звільнився, влаштувався на роботу, а у вільний час знову займається волонтерством в Товаристві Червоного Хреста України.

Уманські медики прийняли на баланс нове обладнання, а волонтер Ігор Сімутін, завершивши цю місію, вже готовий до виконання нової. Каже, що завжди піде туди, де люди потребують допомоги — ось тільки розправить целофан під розірваним тентом, в тих місцях куди поцілили осколки російських снарядів.

Аліна Коваленко