Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

7

Карантин поставив на паузу звичний ритм життя для мільйонів людей по всьому світу.

— Та серед цих мільйонів обов’язково є одна людина якій зараз найтяжче, і вона живе поряд з тобою, просто треба це побачити і захотіти допомогти — вважає уманчанин Дмитро Кротик, очільник благодійного фонду «Уманський центр допомоги».

Продовольча програма допомоги

— У співпраці з церквою «Воскресіння Христове» і міжнародними партнерами, Фонд реалізує в Умані продовольчу допомогу для сімей та одиноких людей. За період карантину вже роздали 300 продуктових наборів для сімей, які зараз перебувають у найскрутнішому стані.

— Але маємо халепу з тими наборами, сміється Дмитро: ми закупили продукти та розклали їх у великі та цупкі пакети по 2.70 грн. за штуку з фірмовим логотипом популярної мережі продуктових універсамів. А та мережа й сама трохи допомагала людям, то ми вже наслухалися: мовляв, «примазалися», як вам не соромно і все таке. Наші волонтери спочатку засмутилися, бо все ж таки ми робимо добру справу і дійсно допомагаємо людям, а потім почали самі з того сміятися: кажуть, наступного разу закупимо пакети в іншої мережі, хай буде про що позлословити.

3

Розвозячи нужденним людям допомогу виявили ще одну гостру проблему: в особливій скруті опинилися діти, яких на період карантину відправили додому з інтернатних установ, спецшкіл, притулків тощо.

«Вони почасти не потрібні своїм родинам — каже Дмитро — це діти, які сьогодні перебувають у жорсткій скруті»

Також сьогодні не просто багатодітним родинам, родинам з дітьми з інвалідністю, де обоє батьків втратили роботу, страждають від алкоголізму, розладів чи інших залежностей. Волонтери помітили, що привезені ними продукти не завжди «доходять» до дітей. Тому прийняли рішення годувати дітей готовими гарячими обідами. Цю ідею підтримали партнери з благодійної місії «Світло на Сході» (Швейцарія).

4

Щоб адресно підтримати тих дітей, які сьогодні у найбільшій скруті «Уманський центр допомоги» співпрацює з Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Завдання у влади і благодійників одне: підтримати тих, кому найважче

Добре обмізкувавши, виробили таку схему: Фонд закуповує якісні сертифіковані продукти, на спеціалізованій кухні Центру інтегрованих соціальних послуг УПСЗН готуються гарячі обіди, фасуються в одноразові контейнери і розвозяться дітям додому.

5

Як розповіла кухар, Ольга Романова, обід складається з каші (гречана або рисова), м’яса (тушковане шматочками або вироби м’ясні), салат зі свіжих овочів (капуста, огірок, помідор), десерт (йогурт, печиво,яблуко, банан, солодощі тощо).

Потім співробітники фонду, волонтери і соціальні фахівці Центру інтегрованих соціальних послуг розвозять за кількома маршрутами гарячі обіди для дітей. Десь обіди просто віддають дітям, а десь чекають щоб дитина з’їла його у присутності благодійників, тому що, на жаль, родини і ситуації бувають різні.

8

— Зараз ми розуміємо, що спільно зможемо годувати 50 дітей протягом 3-х місяців — каже Дмитро Кротик.

— В поле зору нашої допомоги потрапляють і діти, яких виявляють соціальні фахівці і діти, які вже «наші», тобто ходили до нас в Центр денного перебування при церкві «Смайлик». Раніше, ми годували їх там, але з початком карантину Центр закрився і діти лишилися вдома.    

Гарячий обід для 50 дітей протягом трьох місяців

Проект реалізовують в Умані благодійники разом з владою міста, а значить він зможе охопити дітей з різних категорій.

Щоб повідомити про дитину, яка терміново потребує допомоги, всі небайдужі уманчани можуть зателефонувати: 4-00-53 до відділу координації надання соціальних послуг, а щоб приєднатися до благодійників і допомагати тим, хто в скруті варто зателефонувати: 063 268 2503, або написати повідомлення до БФ «Уманський центр допомоги»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тетяна Олександрова