Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

 

День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення відзначається третьої неділі березня. Це прояв уваги та поваги до людей, які своєю непростою щоденною працею забезпечують затишок і комфорт у наших домівках, у місті.

Сьогодні комунальні блага стали настільки звичною справою, що ніхто вже особливо і не замислюється над тим, скільки зусиль варто докласти для їх стабільності і який при цьому величезний тягар відповідальності лежить на плечах працівників житлово-комунальної сфери. Допоки ця робота виконується – її не помічають, та навіть мінімальний збій системи викликає шквал емоцій у споживачів: невчасно вивезли сміття або ж відсутня вода, зникло освітлення на вулиці чи не посипані дороги взимку.

Саме завдяки комунальникам з року в рік змінюється вигляд нашого міста — воно стає більш чистим, впорядкованим, освітленим і квітучим, уманчани мають тепло і воду, газ та світло. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою та гарного самопочуття.

Знайомтесь — уманські комунальники:

Antonyk

Валерій АНТОНЮК,

машиніст каналізаційних насосних станцій

КП «Уманьводоканал»:

— Працюю на головній каналізаційній насосній станції міста, що на Фортечній, звідки трьома напірними колекторами за допомогою насосів подається для очистки вода на Собківку. Майже вся вода з міста йде на нашу точку. Маю діло безпосередньо з насосами, один з яких не зупиняється увесь день. Взагалі на «Водоканалі» я з 2004 року, конкретно на цій посаді — з 2013-го. Запускаю систему, дивлюся, аби справно безперебійно працювала, контролюю, щоб не затопило насосну. Якщо води багато, маю знати, скільки точно запустити насосів. Робота дуже відповідальна. Голов­не не допустити поломок. На щастя, останнім часом таких не було, бо ж розумієте, місто велике і вода потрібна всім.

3

Сергій ГОНЧАР,

водій ТОВ «Екоклінер»:

— На роботу о 7-й, далі звичайний 8-годинний робочий день. І так ось вже 10 років. Разом зі мною на MANі ще двоє помічників-вантажників. Коли треба, звісно, виходжу їм на допомогу. Працюємо в районах Нової Умані, в центрі, по вулицях Пушкіна, Шевченка, Крамаренка, Європейській, 46. Якщо говорити, де найбрудніше, то це на Крамаренка і, як не дивно, на Європейській, 46, а в період масового приїзду хасидів — беззаперечним лідером є вулиця Пушкіна.

Велика проблема, коли ставлять машини так, що не проїхати. Доводиться сигналити, інколи — торкаємо авто рукою, щоб спрацювала сигналізація. Ми ж працюємо за маршрутом, все за часом, а тут виникають затримки.

Підприємство вивозить лише тверді побутові відходи, а це значить, що і машина, і сміттєві контейнери розраховані саме на таке сміття. Шкода, коли деякі люди цього не розуміють і кидають до баків різний будівельний мотлох. Це гарантована поломка. А потім невдоволені уманчани розповідають, що ми не виконуємо своїх обов’язків. Насправді, потрібно просто навчитися сортувати сміття і бути відповідальними громадянами.

Підготувала

Олена САМОТОКА