Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.


Вперше в історії 29 лютого з’явилося у 45 році до н.е. Тоді за порадою єгипетського астронома Сосігена Юлій Цезар здійснив календарну реформу. До цього люди довго не мог­ли підлаштувати календар під обертання нашої планети навколо Сонця, яке вона здійснює не за ціле число днів. Якнайкращим варіантом стало додавання одного дня раз на чотири роки.


Народитися 29 лютого – велика рідкість. Всього таких щасливчиків у світі близько 4 мільйонів, а це лише один відсоток від населення планети Земля.
Такі люди в більшості вважають себе винятковими, і це допомагає їм виділятися з-поміж інших. Оскільки цей день буває лише раз на чотири роки, «високосникам» притаманне відчуття відсутності віку, вони часто молоді душею й тілом. А ще наділені відмінною інтуїцією, багато працюють, намагаються домогтися успіху.  
Якщо людина народилася незабаром після півночі, то в «нормальні» роки пот­рібно святкувати свій день 28 лютого. Тим, хто з’явився на світ надвечір, подарунки варто приймати 1 березня.
Познайомимося з кількома земляками, які з’явилися на світ 29 лютого.

2

Олег Чубар,6 клас, НВК №17

Говорить мама Людмила Чубар: «Олег народився 29 лютого 2008 року. Свій термін я трішки переходжувала, але коли настав час, не задумувалася ні про що, просто хотіла народити здорову дитину. Лікарі пропонували заспокійливий укол, аби зупинити перейми, я відмовилася. Не схотіла, коли казали записати 28 лютого чи 1 березня. Вважаю, раз це сталося 29 числа, отже, на це були у Всевишнього плани.
Це був нічим не особливий день, окрім того, що я народила нашого первістка. Цього року у нього буде справжній день народження, покличемо рідних, хрещених батьків, подумаємо, аби подарувати щось цікаве і пам’ятне.

3

Людмила Андрійчук, секретар виконкому Паланської сільради

Я єдина в батьків дитина, яку вони чекали довгих 9 років. Тому моя поява була великою радістю і не важливо, коли те сталося. Народилася 29 лютого 1968 року, проте в паспорті мене записала 28-го, думаю спеціально, але змінювати документ вже не стала.
Отак починають вітати ще 27 лютого і закінчують 1 березня. Лише з роками зрозуміла, що це щось незвичне, а так ніколи не надавала цьому значення. Діти пропонують цього року влаштувати свято з нагоди справжнього дня народження.

4

Юрій Корж,викладач агротехнічного коледжу

Народився 29 лютого 1972 року, але записали 1 березня, оскільки то була 21 година. Тепер і святкую по 2 дні. Завжди жартую зі своїми студентами, якщо вже відштовхуватися, що немає 29 числа, то для мене залишається лише 1 хвилина – відразу після півночі 28 лютого.
Відзначаю день народження скромно, в сімейному колі. Дарують те, що потрібно особисто чи для домашнього вжитку. Але один подарунок запам’ятався на все життя і навіть зберігся до сьогодні — на 16-річчя однокласники вручили мені велосипед.


Спілкувалась Альона БІЛАН