Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

7

Віктор Гаврилюк ретельно зберігає в пам’яті образ батька — Героя Другої світової війни, який пройшов її дорогами з першого до останнього дня.

Григорій Гаврилюк часто розповідав синові про війну. У пам’яті хлопця зафіксувалися назви міст, сіл, бойовий шлях батька, все, що довелося побачити й пережити. З ранніх років він знав про жорстокі і вирішальні бої під Харковом, Курськом, Бєлгородом, Краковом, уявно поруч з батьком він вибирався з ворожого оточення в Зеленій Брамі, захоплювався мужністю й героїзмом радянських солдатів і офіцерів.

Детальніше...

4

Усього чотири літери вміщують усе людське життя — МАМА. Традиційно у другу неділю травня в Україні відзначається День матері. Така нагода дала можливість познайомитися з чудовою багатодітною родиною Войтовичів.

Детальніше...

2

Живе в селі ветеран Другої світової. Рясних років наміряли йому ладижинські зозулі. Ось уже й десятий десяток розміняв Григорій Максимович Доніч. Очі вже не ті, та перед внутрішнім зором яскраво розгортаються картини обпаленої боями юності. І коли до його гостинного дому щебетливою зграйкою навідується дітвора, дідусь охоче ділиться спогадами. В розповіді делікатно оминає епізоди жорстокості, щоб не наполохати юні душі.

Детальніше...

3

101 рік виповнився у березні газетному літопису нашого краю – «Уманській зорі». Поважний вік підказав нам тему, яка може зацікавити багатьох читачів. Особливо багаторічних прихильників газети, а таких у місті й районі немало. І вони зберігають цікаві газетні сторінки «УЗ» різних років. Тож пропонуємо нашим друзям поділитися цією інформацією. Якщо вона виявиться цікавою для широкого загалу, обіцяємо публікацію під рубрикою «Уманська зоря» про людей і час». Прем’єру рубрики пропонуємо сьогодні.

Детальніше...

2

І знову Чорнобиль дав про себе знати. Потужна пожежа протягом 10 днів наводила жах на всю країну і завдала непоправних втрат. Чи то випадково, а можливо, щоб нагадати про свою ще досі велику небезпеку, події трапилися напередодні чергової річниці аварії на атомній станції 26 квітня 1986 року. Серед тих, хто першими вирушили на ліквідацію стихійного лиха, були і уманчани з 14-ї державної пожежно-рятувальної частини. Про побачене розповідає пожежник-рятувальник Андрій Самой­ленко.

Детальніше...

2

Міжнародний день лісів, що відзначали у березні, став приводом для спілкування з інженером охорони та захисту лісу Вадимом КУРІЄМ. Він працює у ДП «Уманське лісове господарство» ще з 2005 року, закінчивши Київський національний аграрний університет.

Детальніше...

1

Крім пос­тійного житла в місті, маю ще «маєток» у селі, що дістався мені в спадщину. Там пролетіло моє босоноге дитинство і підлітківство. Їдучи туди, наче повертаюсь у пору милого і далекого минулого.

Детальніше...

2

Любов до вишивки Надії Мисько прищепила вчителька Дмитрушківської школи Зоя Іванівна, яка вела уроки рукоділля. На заняттях вона знайомила дітей з майстерністю вишивки, вчила розуміти навколишню красу, вміти підбирати і переносити кольори на полотно. Дівчинка старанно протягувала стіжок до стіжка, ниточку до ниточки і на тканині вимальовувався дивовижний візерунок.

Детальніше...