Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Останні публікації

Погода

2

Міжнародний день лісів, що відзначали у березні, став приводом для спілкування з інженером охорони та захисту лісу Вадимом КУРІЄМ. Він працює у ДП «Уманське лісове господарство» ще з 2005 року, закінчивши Київський національний аграрний університет.

Детальніше...

1

Крім пос­тійного житла в місті, маю ще «маєток» у селі, що дістався мені в спадщину. Там пролетіло моє босоноге дитинство і підлітківство. Їдучи туди, наче повертаюсь у пору милого і далекого минулого.

Детальніше...

2

Любов до вишивки Надії Мисько прищепила вчителька Дмитрушківської школи Зоя Іванівна, яка вела уроки рукоділля. На заняттях вона знайомила дітей з майстерністю вишивки, вчила розуміти навколишню красу, вміти підбирати і переносити кольори на полотно. Дівчинка старанно протягувала стіжок до стіжка, ниточку до ниточки і на тканині вимальовувався дивовижний візерунок.

Детальніше...

4

Під високим мостом поважно ніс свої води Прут, не помічаючи людських драм і печалей. І цієї скромно зодягненої дівчини з повними відчаю заплаканими очима.

Детальніше...

5

Незадовго до весняного жіночого свята зустріла свій красивий ювілей наша землячка, досвідчений педагог, давній друг «Уманської зорі» Євгенія Сухина. Так розпорядилася доля, що кілька років тому Євгенія Григорівна переїхала з Родниківки на інше місце проживання. Та це не заважає їй підтримувати тісний зв’язок із уманчанами, особливо з такими, як сама, творчими людьми. Про життя, як воно є, розповідає сама ювілярка.

Детальніше...

3 4

Його історія нетипова як для воїна АТО. Проживаючи в російськомовному середовищі, наперекір всьому і всім свідомо почав спілкуватися українською. До подій на Майдані жив у Криму, та покинув його заради України. Доб­ровольцем пішов на фронт. Про свій життєвий шлях розповів нам корінний кримчанин, а нині житель Умані Олександр Плахтій.

Детальніше...

 

День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення відзначається третьої неділі березня. Це прояв уваги та поваги до людей, які своєю непростою щоденною працею забезпечують затишок і комфорт у наших домівках, у місті.

Сьогодні комунальні блага стали настільки звичною справою, що ніхто вже особливо і не замислюється над тим, скільки зусиль варто докласти для їх стабільності і який при цьому величезний тягар відповідальності лежить на плечах працівників житлово-комунальної сфери. Допоки ця робота виконується – її не помічають, та навіть мінімальний збій системи викликає шквал емоцій у споживачів: невчасно вивезли сміття або ж відсутня вода, зникло освітлення на вулиці чи не посипані дороги взимку.

Саме завдяки комунальникам з року в рік змінюється вигляд нашого міста — воно стає більш чистим, впорядкованим, освітленим і квітучим, уманчани мають тепло і воду, газ та світло. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою та гарного самопочуття.

Знайомтесь — уманські комунальники:

Antonyk

Валерій АНТОНЮК,

машиніст каналізаційних насосних станцій

КП «Уманьводоканал»:

— Працюю на головній каналізаційній насосній станції міста, що на Фортечній, звідки трьома напірними колекторами за допомогою насосів подається для очистки вода на Собківку. Майже вся вода з міста йде на нашу точку. Маю діло безпосередньо з насосами, один з яких не зупиняється увесь день. Взагалі на «Водоканалі» я з 2004 року, конкретно на цій посаді — з 2013-го. Запускаю систему, дивлюся, аби справно безперебійно працювала, контролюю, щоб не затопило насосну. Якщо води багато, маю знати, скільки точно запустити насосів. Робота дуже відповідальна. Голов­не не допустити поломок. На щастя, останнім часом таких не було, бо ж розумієте, місто велике і вода потрібна всім.

Детальніше...


Вперше в історії 29 лютого з’явилося у 45 році до н.е. Тоді за порадою єгипетського астронома Сосігена Юлій Цезар здійснив календарну реформу. До цього люди довго не мог­ли підлаштувати календар під обертання нашої планети навколо Сонця, яке вона здійснює не за ціле число днів. Якнайкращим варіантом стало додавання одного дня раз на чотири роки.

Детальніше...