Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

10

Працювати у закладі громадського харчування Єлизавета Куліш мріяла з дитинства. Щойно матінка поверталася зі школи, як дівчинка бігла до неї і звично запитувала, що вона готуватиме цього разу.

Знаходила і для себе на кухні посильну роботу. Коли сказала, що навчатиметься в торговельному технікумі, для батьків-педагогів це не було несподіванкою. Після його закінчення отримала червоний диплом і за направленням приїхала до нашого міста.

Майже весь час пропрацювала в ресторані «Дружба», який славився зразковою кухнею і відмінним обслуговуванням. Хоч як бувало тяжко вистояти зміну, Єлизавета Григорівна ніколи не скаржилася і не зрадила професії. Вона і зараз не уявляє себе без улюбленої справи. Готує смачні класичні та сучасні страви, які подобаються і дітям, і внукам.

Коли запитала, чи важко зварити узбецький плов, адже він має багато тонкощів і хитрощів, досвідчена господиня усміхнулася.

— Дійсно, страви східної кухні відрізняються пікантністю і соковитістю. Є багато секретів приготування, кожний з них має свої особливості. Скільки кухарів, стільки і рецептів. Я готую просто і швидко. Із звичайних компонентів виходить ситне смачне блюдо.

Беру 500 г пропареного рису для плову, 600 г свинини, по

500 г моркви та цибулі, олію. Із спецій використовую зіру (кумин), сіль і перець — за смаком.

Для приготування плову маю чавунний казанок, ставлю його на сильний вогонь, максимально розжарюю і вливаю олію. Викладаю нарізане кубиками м’ясо, відразу помішую, щоб не пристало до дна. Коли м’ясо підрум’яниться, добавляю нарізану кільцями цибулю і злегка підсмажую. Моркву нарізаю соломкою і відправляю в казан. Все це, помішуючи, обсмажую до напівготовності на середньому вогні.

Наливаю в каструлю воду, вона повинна покрити м’ясо. Додаю всі спеції. Солю, щоб підливка була трішки солонішою за звичайну. Вогонь зменшую, аби всі інгредієнти кипіли спокійно хвилин 20.

Ретельно кілька разів промиваю рис і висипаю його на м’ясо. Запам’ятайте: на цьому етапі мішати нічого не треба. Заливаю рис водою. Вона має бути вищою рівня рису на 2 см. Роблю сильний вогонь і чекаю, поки википить рідина. Потім вимикаю вогонь, збираю весь рис ложкою на середину каструлі, утворюючи гірку. Протикаю її в декількох місцях дерев’яною паличкою. Закриваю рис кришкою й залишаю “упрівати” на 20-25 хвилин.

Коли плов готовий, перемішую його, викладаю на тарілку, зверху кладу м’ясо й посипаю улюбленою зеленню. Хіба ж може хтось відмовитися від запашної і ніжної страви!

Підготувала Любов БАБІЙ