Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Останні публікації

Погода

1

Сім’я у Ганни Чоботар чималенька. Тому зараз, коли всі вимушено перебувають удома, хочеться потішити і старших, і менших чимсь смачненьким.

Детальніше...

3

«Уманська зоря» вже розповідала про давнього друга газети Івана Бабія. Іван Петрович — завзятий травник. Заготовляє лікарські рослини, щоб із настанням холодів і навесні зміцнювати імунітет.

Детальніше...

6

Твердження росіян у зарубіжних ЗМІ, що борщ — це їхня національна страва, спочатку розсмішило. Потім стало моторошно від усвідомлення розумової вбогості східного сусіда, від його нев­ситного бажання виривати з чужих рук не лише територію, а й ложку з борщем.

Детальніше...

 

Відшуміло у Громах храмове свято. Надія Ковальчук, як і кожна сільська господиня, готувалася до нього заздалегідь і старанно. Виготовляла різні страви, випікала апетитні смаколики, бо ж цього дня з’їжджаються до батьківської оселі всі її діти зі своїми сім’ями. Завітають і родичі. Під час гостювання хтось обов’язково запитає: «Ти знову «вриватимеш» з пенсії, щоб передплатити «Уманську зорю» (газета у цій оселі на видному місці), на що вона, усміхаючись, відповість: «Виписувала і буду виписувати. Десь урву, а десь доточу. Я не можу без неї. Зріднилися».

1

Надія Теодосіївна не лише багаторічний передплатник газети, активна учасниця всіх заходів у селі, а й умілий кухар і кулінар. Тож на наше прохання радо поділилася кількома нехитрими рецептами приготування страв, без яких не обходиться жодне свято.

Детальніше...

КАЛИНА ЛІКУЄ ВІД СТА ХВОРОБ

 Чи знайдеться у світі українська душа, яка не стрепенеться, не відчує щось рідне при згадці про калину? Звичайно, ні, бо для нашого народу – це уособлення краси, кохання, любові до Батьківщини. Скільки пісень про калину співано-переспівано, а легенд та казок складено! На весіллі калиною прикрашали коровай, гільце, хату, одяг нареченої. З квітів плели вінки, калину вишивали на сорочках і рушниках, а хороші господарі завжди висаджують на щастя і добро калину біля хати, а ще краще – біля криниці, щоб вода була чистою і смачною.

1

Ростуть гарні та розкішні кущі і у моєї сусідки по дачі Єви Богоявленської. Весною розквітають білим-білим цвітом, восени милують око червоними кетягами. Буває, посідаємо влітку на лавці під кущем і рятуємось від літньої спеки. А там і розмова про справи дачні зайде. Вона мені розказала, наскільки незамінна для здоров’я калина взимку.

Детальніше...