Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

6
З 12 березня усі школи та садочки в Україні закрили на вимушений карантин через загрозу коронавірусної інфекції. А від 6 квітня додаткові обмежувальні заходи заборонили гуляти на дитячих та спортивних майданчиках, у парках, скверах та на прибудинкових територіях. Батьки разом з дітьми змушені цілими днями залишатися вдома заради їхнього ж здоров’я. Як можна організувати дозвілля хлоп’ят і дівчаток на карантині, розповіла нам директор ДНЗ №12 Наталія ДУДНИК.


— Навіть маленькими діти добре відчувають зміни. Через відсутність інформації малеча починає включати уяву та фантазію, а там недалеко й до тривоги. Тому дуже важливо пояснити їм, що зараз відбувається і чому. Говорити потрібно лише правду, але спрощувати її, без складних понять.
Вже починаючи з садочка, для дитини важлива взаємодія з однолітками. Зараз вони вимушені залишатися вдома, і саме батькам потрібно зробити все, аби їхні діти не нудьгували, отримували достатньо уваги і розвивалися. Складіть хоча б елементарний режим дня для всієї родини. Графік потрібен, щоб дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Для себе ви знайдете лише плюси: діти зайняті, а дорослі зможуть виконувати свою дистанційну роботу чи звичні хатні справи. Проте не змушуйте строго дотримуватися плану. Дозволяйте дитині обирати самій заняття та ігри. Цікавтеся, що вона хотіла б зробити сьогодні.
Всі спрямовані на розвиток дитини заняття краще планувати до обіду — це найбільш продуктивна частина дня. Відомо, що навчання краще засвоюється через гру. Для дітей особ­ливо цінно, коли батьки проводять з ними час, роблять щось спільне. У цьому вам допоможуть пазли, конструктори, набори для малювання, ліпка, оригамі, рукоділля, аплікації, набори для творчості.
Не забувайте про фізичні вправи. Їх можна робити всім разом, а для бадьорості використовуйте онлайн-відео, музику чи рухливі ігри.
Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями і близькими людьми — це знизить рівень стресу. Сучасні технології дають безліч можливостей зав­жди бути на зв’язку. Спілкуйтеся з друзями та родичами за допомогою Skype чи Viber.
Гаджети можна, але в розумних межах. Багато розвиваючих і пізнавальних мультиків та програм є в інтернеті. Забороняти дитині у ХХІ столітті використовувати гаджети не варто, але необхідно зробити правильну підбірку відео відповідно до віку. Дітям від 3 до 5 років — не більше 30 хвилин на день.
Залучайте дитину до хатньої роботи. Діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам. Те, що для дорослих звична буденність, для малечі – чудова гра. Долучіть своїх чад до спільних приготувань їжі, наведення порядку вдома. Діти чудово  вчаться за прикладом батьків.
А ще можна влаштувати домашній театр. Цікавим буде також театр тіней. Для цього встановіть настільну лампу чи запалену свічку біля стіни і пальцями показуйте фігури тварин. Можна вирізати з паперу силуети героїв відомих чи просто улюб­лених казок і розіграти їх за ролями.
Використовуйте карантин максимально з користю, проведіть якомога більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги. І навіть разом приготований обід – це вже чудова спільна справа.


Записала Олена САМОТОКА