Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

2

Липень завжди був оптимістом. Будь-яку несприятливу ситуацію він намагався зробити максимально корисною для себе і усього живого. І цього року своє вміння він прокачував щоденно. Але ж Липень — оптиміст і любить будь-які виклики, тож йому було навіть цікаво поборотись з усіма обставинами, аби щовечора пити смачний лимонад і радіти своїй роботі.

Про те, що його зміна буде цікавою, Липень зрозумів з перших днів. Перша задачка здавалась складною. І не дарма. Після спекотних буднів його брата Червня раптом нізвідки взялась прохолодна неділя. Вночі все виглядало так, що серед літа доведеться діставати светри. Однак зранку лише легка свіжість приємно торкалась усього живого.

З другим завданням липень воював усю свою зміну. Курячий дощ не завдавав жодного клопоту, він міг лише посмішити. Спокійний рясний дощ приносив не проблеми, а радість для рослин і людей. А ось зливи справді змушували попрацювати. Хто склав такий графік, коли зливи майже щодня, Липень не розумів, але знав – потрібно рятувати ситуацію.

Це, звичайно, було не просто, але реально. Кілька разів вдалось зробити так, щоб грози шуміли лише вночі. Ще якось вийшло потягнути час аж до вечора і щойно стемніло, він дозволяв стихії відриватись на повну. Однак, постійно так виправляти ситуацію не вдавалось. Тоді це була ще цікавіша задачка для Липня. Та й з нею він розбирався — чорні хмари, які обіцяли стіну води з перших крапель, вдавалось розігнати вітрами.

Третє завдання теж було не з простих. Липню доводилось боротись не лише зі спекою, а й зі своєю любов’ю до неї. Так склалось – чим спекотніше, тим краще він себе почував. Та Липень знав, люди будуть скаржитись на тандем води і сонця. Тому, коли міг, кликав собі на допомогу легкі хмари та грайливий вітерець.

Але Липень був справжнім майстром і оптимістом, тому вмів переплюсовувати будь-які прикрощі. Саме тому соковиті персики і медові абрикоси, солодкі кавуни і запашні дині, хрумкі груші і перші яблука, різні гриби, а ще купа смачнючої городини, яскраві і ароматні квіти, високі трави допомагали Липню кожного дня наливати собі склянку прохолодного лимонаду і радіти гарно зробленій роботі.

Вікторія КОВАЛЬ