Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

ВАСИЛЬ ШКЛЯР ПРЕЗЕНТУВАВ В УМАНІ «ХАРАКТЕРНИКА»

… У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. То хто ж просуне голову в пащу скаженого звіра?..

1

Саме так інтригує передмова до нового козацького роману Василя Шкляра «Характерник», презентацію якого нещодавно автор провів у стінах педуніверситету.

— «Характерник» — це козацький роман, але не хвилюйтеся, він не тільки для чоловіків, — жартома розпочинає знайомство аудиторії зі своєю працею Василь Шкляр, натякаючи на палку історію кохання героїв твору. — Епоха знаменитого кошового Сірка і його хлопців – характерників була і залишається цікавою для історичної прози. Окрім мого авторського обрамлення, твір написаний на основі архівних матеріалів. Це була кропітка робота над пошуком маловідомих історичних фактів та явищ — правдивих подій з нашої минувшини, які роками приховувалися, переписувалися в неправдиву не нашу історію.

2

Університет вже не вперше привітно зустрічає письменника. Переповнений зал чітко засвідчив — уманчани чекають і шанують свого земляка-черкащанина, а його історичні романи користуються популярністю.

А ще Василь Шкляр запросив шанувальників його творчості на кінопрем’єру: 5 грудня на великі екрани виходить фільм, знятий за мотивами роману «Чорний ворон. Залишенець». Автор розкрив невеликий секрет — серед акторського складу до зйомок також долучилися студенти-історики педуніверситету і навіть деякі викладачі, тому впевнений, що в Умані «ворона» дивитимуться з неабиякою цікавістю.

Олена САМОТОКА.