Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

7

Шановного Івана Семеновича Косенка — директора Національного дендрологічного парку «Софіївка» Національної академії наук України, члена-кореспондента НАН України, доктора біологічних наук, професора, заслуженого працівника культури України, акредитованого члена Української академії архітектури, почесного працівника туризму України, члена Міжнародного комітету історичних парків і місць ІСОMOS –IFLA, члена Українського товариства генетиків і селекціонерів та біологічного товариства, Почесного громадянина м. Умань та м.Девіс США, кавалера орденів «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, відомого вченого, визнаного фахівця у галузі біології, дендрології, інтродукції та акліматизації рослин, екології, селекції, садово-паркового мистецтва, реставрації парків та сучасного паркобудівниц­тва, засновника української школи фундукарства, досвідченого, мудрого керівника та наставника — колектив «Софіївки щиро вітає з 40-річчям наукової та трудової діяльності.

Самовідданість у науковій діяльності та дослідницькій роботі, принциповість у відстоюванні оптимальних рішень, фундаментальні теоретичні розробки, багатий практичний досвід зі збереження біорізноманіття, відбудови та охорони історико-культурної спадщини – це надбання, яке свято примножувалось та щед­ро ділилося протягом 40 років роботи на посаді директора дендропарку «Софіївка», відбудованого після стихійного лиха 1980 року та для якого Іван Семенович став дбайливим господарем, захисником і будівничим.

Властиві йому широкий науковий світогляд і наукова інтуїція сприяли створенню в «Софіївці» потужної матеріально-технічної бази, де кожного року працює до 320 осіб. «Софіївці» надано статус науково-дослідного інституту, де функціонують три наукові відділи, дві наукові лабораторії та аспірантура. Тут працюють 36 науковців, з яких – 2 доктори, 20 кандидатів наук та 5 здобувачів.

Сам Іван Семенович є автором 29 монографічних робіт і 328 наукових та науково-популярних праць, присвячених історії «Софіївки», вивченню багатств України, теорії інтродукції та акліматизації рослин, збереженню і збагаченню біотичного різноманіття та екології рослин, паркобудівництва. Завдяки його ініціативі створено єдиний в Україні фундуковий сад площею 10 га, наш директор має сім авторських свідоцтв на нові сорти рослин та способи посіву насіння деревних рослин і чотири патенти.

Під умілим керівництвом Івана Косенка відновлено природні ландшафти, архітектурні і гідротехнічні споруди «Софіївки», зруйновані повінню 1980 року. Так, з метою збереження історичного ядра «Софіївки», в новій західній частині нині створено практично новий парк площею 53 га, тут зосереджено основний колекційний фонд рослин-інтродуцентів. В пониззі Грекової балки з’явився фентезі-парк «Нова Софіївка» площею 10,4 га, в якому представлено різностильові сучасні тенденції садового мистецтва.

Завдяки баченню керівника «Софіївки» сьогодні парк став міжнародним центром дендрології, паркознавства, декоративного садівництва, ландшафтної архітектури, туристичного центру. Це один з найкращих парків Європи, справжнє національне надбання України, унікальне зібрання місцевої і світової флори, невід’ємна складова у розвитку світової біологічної науки і культури. «Софіївка» набула неабиякої популярності серед відвідувачів з багатьох країн світу, де її справедливо називають «Перлиною» та одним із Семи Чудес України. З усіх куточків світу приїздять сюди, щоб доторкнутись до неповторної краси уманського дендропарку і хоча б на мить поринути в світ безмежної природної гармонії.

Ми горді й щасливі, що нам випала можливість ці роки працювати з Вами. Ви надихаєте наш колектив на злагоджену та плідну працю, додаєте впевненості в завтрашньому дні.

Бажаємо Вам міцного здо­ров’я, зберегти в собі ділові якості, творчу наснагу, плідну енергію ще на дов­гі роки. Нехай Ваші знання і професіоналізм принесуть втілення в життя всіх Ваших задумів, цікаві знайомства, успіх і стрімкі висоти в науці. Нехай кожен прожитий рік приносить цінний досвід, дарує позитивні емоції і надихає на нові звершення, творчі ідеї та успішні проєкти. Нехай у Ваших задумах буде муд­рість, у справах - підтримка однодумців, у серці – тепло й сонячно від людської вдячності, а Божа благодать зав­жди буде з Вами.

З глибокою повагою та шаною — колектив НДП «Софіївка» НАНУ