Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

1

Уманський ляльковий театр називається «Килесик», поки що не має свого приміщення, зате має зацікавлених акторів, професійне озвучення, 10 казок в репертуарі і феноменальний успіх у маленьких глядачів.

15 серпня на подвір’ї університету садівництва прем’єрну вуличну виставу для маленьких глядачів дав пересувний ляльковий театр. «Казка про дурне мишеня» смішила й розважала дітей, які зачаровано слідкували за ляльками, які враз «ожили і заговорили». У цьому й є магія лялькового театру, пояснила його натхненниця Софія Кримовська.

― Діти швидко звикають до іграшок і лялька, яка тихенько лежить в кутку перестає бути цікавою, аж поки вона не почне рухатися і співати. Тоді відбувається те саме диво, яке так потрібно кожній дитині, відбувається казкотерапія — розповіла Софія.

2

Три місяці ініціативна група дорослих готувала вистави для дітей. Багато часу було витрачено на ескізи, виготовлення ляльок, декорацій та багато іншого «вимірюваного» клопоту.

Та найголовнішою все ж була робота по підбору та адаптації тексту, звукозапис, монтаж, налагоджування звуку і репетиції.

― Довго думали, «приміряли» казку на своїх дітей і врешті обрали «Казку про дурне мишеня» Самуїла Маршака у перекладі Марії Пригари та у версії зі щасливим кінцем, — розповідає Софія Кримовська, вона ж і озвучила всі ролі у цій виставі. А от оживив кожен персонаж і наділив власним характером завдяки філігранно добраній та скомпонованій музиці ― Олег Васильєв, він і є звукорежисером маленького театру у наметі. Це проект, який повинен добре прижитися в Умані і знайти свого глядача, вважають організатори. Адже для найменших дітей якісних змістовних розваг не так багато є в нашому місті.

Завдяки тому, що театр мобільний, він може давати вистави в дитячих садках, на дитячих майданчиках чи у дворах житлових будинків.

― Наше «Мишеня» надзвичайно сподобалося дітям та дорослим. Дивилися уважно, сміялися, аплодували, а потім разом розгадували загадки та танцювали.

Для Софії Кримовської цей театр став родинним проектом, чоловік допомагає, старший син малює декорації, сестра вміє розважати дітей, а наймолодший Мишко ― перший глядач і оцінювач. Поки йшли репетиції, дитина вивчила музику і цілі уривки з казки, а за його реакцією на ляльок коригували сцени, робили їх динамічнішими і яскравішими.

3

Свято лялькового театру уманським дітям підготували: керівник проекту отець Дмитро Белей, актори та волонтери Софія і Ольга Кримовські, Володимир Саглаєв, Юрій Кисельов, Аліна Авраменко-Белей, Лариса Мірошник.

Трупа театру готова розширюватися і запрошує до себе всіх, хто вміє дарувати дітям радість або хоче цьому навчитися. Дізнатися більше про ляльковий театр «Килесик» і запросити його з вис­тавою можна телефоном 0960975819.

Проект казкотерапії стартував завдяки мікрогранту БФ «Карітас Київ», який реалізовує Парафія Собору Пресвятої Богородиці-УГКЦ.

Володимир СТЕПОВИЙ