Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

 1
Яскраві квіти, ароматні трави, зілля, листя дерев і рослин — основа купальських вінків. Уманські крає­знавці відроджують народні традиції вінкоплетіння.


Майстер-клас з вінкоплетіння для дітей і дорослих провела майстриня Оксана Крайнова. Пані Оксана захопилася плетінням вінків близько десяти років тому, створює найрізноманітніші авторські вінки. Розповідає, що розпочала робити вінки, бо дуже любить квіти.

2

— Українці завжди вивчали лікувальні особливості трав, зіл­ля, квітів, а на свята вірили, що їх дія дуже підсилювалася. У нас багата природа і сьогодні ми використовуємо рослини, які ростуть на Уманщині.

Чорнобривці і барвінок — це чоловічі квіти. Для жінок: троянди — символ краси, чебрець — символ Батьківщини, любисток — любові до людей.

3

Також вплітали ароматні трави чи лікувальні і польові квіти – грицики, ромашки. А також ягоди, — поділилась майстриня Оксана Крайнова. — Ми починаємо плести вінок із словами: «Благослови, Боже, вінок заплітати».

Під час майстер-класу Оксана Крайнова розповіла про символи квітів і рослин, які українці вплітали у вінки, прикрашали хату, дала поради до збору і заготівлі рослин.

4

— Мета нашого майстер-класу — подарувати учасникам емоції, формувати почуття національної свідомості і любові до рідного краю, звичаїв і традицій українського народу, — пояснила директорка музею Наталія Білоус.

5

— Я не вперше плела вінок, раніше робила їх із кульбаби, а сьогодні вплела троянду, ромашки, грицики, лаванду, липу. Вибрала їх, бо вони гарні, — розповіла учасниця майстер-класу Софія. — Подарую цей вінок мамі. Плести вінок не важко, головне — підібрати гарні квіти.

8

— Вінок плів перший раз. У моєму вінку дубове листя, багато ромашки, троянди. У моєму вінку мені найбільше подобаються ромашки і дубове листя. Брав для вінка ті рослини, які мені подобалися, — розповів Олександр. — Вінок заберу додому і поставлю в кімнаті, щоб усі бачили.

До фондів музею майстриня Оксана Крайнова презентувала вінок із сухих польових квітів, який доповнить основну експозицію в розділі музею культури та побуту Уманщини.

Вікторія КОВАЛЬ