Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

8

Пріоритетним напрямом роботи місцевої влади є зростання благополуччя найменших мешканців міста, поваги до їх точки зору, захисту їх прав та інтересів, створення безпечного середовища.

— У 2020 році уже понад 170 громад висловили бажання долучитися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», — розповіла заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

Галина Кучер. — Уряд планує надавати фінансову підтримку та одноразово збільшити частку зарахування податку на доходи фізичних осіб містам та об’єднаним громадам, які приєдналися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Варто зазначити, — додала заступник міського голови, — що наш досвід реалізації ініціативи є позитивним, на думку Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). В умовах пандемії всі відділи, служби і управління, які опікуються питаннями дітей та молоді в місті працюють з дотриманням необхідних санітарно-епідемічних вимог і обмежень.

9

Освіта: талановитих дітей відзначать і в режимі карантину

Традиційного міського свята талановитої учнівської молоді «Золотий Олімп» у Будинку культури не буде. У зв’язку з впровадженням карантинних заходів в Україні та з метою реалізації протиепідемічних норм щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу COVID – 19, формат проведення свята у цьому році змінено. Грошові винагороди міської ради за перемогу в обласних, всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах, змаганнях, турнірах учні отримають на особисті рахунки. Також дітям-переможцям та їх батькам буде вручено дипломи та подяки.   У 2019/2020 навчальному році на винагороди учнів – переможців рішенням виконкому Уманської міської ради виділено 115 тис. 500 грн.

10

Соціальний захист: опікуємося тими, кому найважче

В Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» з початку року послуги з реабілітації та оздоровлення отримали 54 дитини. Проводиться патронаж на дому 14 дітей з інвалідністю, які не можуть відвіду­вати Центр. В 2019-2020 навчальному році за індивідуальною формою при Центрі навчається 17 дітей з особливими потребами, з них 2 першокласника. Надаються послуги денного догляду дітям до 6-ти років в групі «Зернятка». 15 молодих людей з інвалідністю отримують соціальні послуги відділення для молоді з обмеженими можливостями. Для попередження виникнення складних життєвих обставин обстежено 2 369 сімей. Соціальним супроводом охоплено 42 сім’ї. Послугу консультування надано 2 327 сім’ям.

Обстежено умови проживання 210 сімей з новонародженими дітьми. У співпраці з Благодійним фондом «Уманський центр допомоги» 50 дітей з родин, які перебувають у скрутному становищі щодня отримують гаряче харчування.

Молодіжна рада працює в ZOOM

Через карантин відмінено масові заходи, тому всі конкурси і розваги для молоді проводяться в соціальних мережах: фейсбук та інстаграм. Конкурс «Банк молодіжних ініціатив м.Умань» у цьому році буде проходити в онлайн режимі. Бізнес-плани учасники надсилають на електронну адресу відділу у справах сім’ї та молоді. 3 переможці конкурсу отримають цінні подарунки. Традиційно надійними партнерами відділу є молодіжний простір «Софа Хаб», хореографічний колектив «Крок вперед», МГО «Стріт культура Умань».

11

«Тренуйся вдома»: більше тисячі уманчан взяли участь в онлайн – тренуваннях.

В Уманській ДЮСШ займаються 450 дітей. Школа займає 2 місце у спортивному рейтингу в області та 7 місце в Україні, 1 місце серед ДЮСШ області з розвитку футболу. Розвивати рухову активність і пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей і молоді допомагають Уманський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», 14 громадських організацій, 8 спортивних клубів, ССК «Амарант» та фітнес-клуб «Олімп». З 2016 року в Умані виплачується міська стипендія «Перспективним спортсменам».

Заклади культури на карантині працювали онлайн

В Уманському краєзнавчому музеї працює гурток «Юний археолог» та два соціальних проекти «Діти нашої вулиці» і «Родинне коло». Майстер-класи відвідують всі бажаючі. В школах естетичного виховання звільнені від плати за навчання діти з числа пільгових категорій та зменшено плату за навчання на 50% дітям, батьки яких є учасниками АТО. Всього за перше півріччя 2020 року закладами культури проведено 43 культурно-мистецьких, освітніх та розважальних заходів, в тому числі для дітей та молоді.

Клініка дружня до молоді: навчали і спілкувалися

В квітні-травні 2020 року спеціалісти відділення КДМ провели 21 захід онлайн.

Тетяна Олександрова