Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Останні публікації

Погода

пісня у творах

уманських митців

Художній музей продовжує знайомити уманчан з непересічною творчістю народних майстрів. Картини — мальовані, вишивані, виткані на верстаті, виконані в техніці аплікації соломкою та витинанки, ляльки-мотанки, рушники вишивані, а ще теслярські та гончарські вироби представлено на виставці «Пісенні мотиви у творчості митців України», дивують своєю досконалістю і неповторністю.

— Умань — місто талановитих людей. Ми славимося самобутньою культурою, яка сягає корінням в далекі часи. У різних техніках та видах старанно працюють наші майстри народної творчості. Роботи митців в гончарстві, ручній вишивці, різьбі по дереву, ткацтві, у народному малярстві захоплюють і надихають. Я вкотре пропоную в цьому переконатися, — запрошує уманчан відвідати картинну галерею директор Уманського крає­знавчого музею Наталія Білоус.

6

Організувала виставку майс­триня з гончарства, науковий спеціаліст художнього музею Тамара Швець:

— На створення виставки надихнули мої найменші вихованці, коли працювали з глиною. Вони ліплять і співають. Старші трішки соромляться, зате менші роблять це із задоволенням. І я подумала: кожен з нас за роботою — творчою чи ні — собі щось наспівує, мугикає. А чи можна зобразити пісню у творах мистецтва? Перег­ляньте виставку і скажіть це самі.

На виставці можна побачити роботи знаних майстрів Черкащини Івана Сердюка, Лідії Бебешко, Тамари та Владислави Швеців, Олени Черноус, Олени Поліщук, Тараса Крамаренка, Ольги Собкович, Валерія Назаренка та Олександри Пренко з Кіровоградщини.

Про глибокий зміст виставки говорить заслужений майстер народної творчості України Олена Поліщук:

— Коли я починала малювати, теж зверталася до українських народних пісень. Там є все: історія нашого народу, повчання і виховання на всі випадки життя. Жодна подія в житті людини не відбувається без пісні. Вона і надихає, і заспокоює. Українська народна пісня – це серце, яке переганяє кров по жилах нашої нації, це Євангеліє нашої

7

моралі і заповіт на сьогоднішнє і на майбутнє.

Виставка «Пісенні мотиви у творчості митців України» в художньому музеї (картинній галереї) працюватиме до кінця січня за адресою: м. Умань, вул. Андрія Кизила, 2 (колишня вул. Коломенська), з понеділка до п’ятниці з 9.00 до 17.00. 

Альона БІЛАН