Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Останні публікації

Погода

КОЛИ УКРАЇНА КОЛЯДУЄ — УВЕСЬ СВІТ ЧУЄ

1 1

 

 

Їх знають у районі і в місті, впізнають, щойно залунає голос. Роками колектив народного аматорського ансамблю української пісні «Горицвіт» (Уманський районний центр культури і дозвілля) вітає земляків з новорічно-різдвяними святами.

— Коли Україна колядує, то нас увесь світ чує, — каже про українські традиції директор РЦКіД Володимир Павленко. — Ми по-праву можемо пишатися своїми народними піснями, які підхоп­лює, опрацьовує на свій лад і співає весь світ, і різдвяні твори теж. З власного багаторічного досвіду скажу, що в останні роки по всій країні відроджується традиція колядування. Якщо раніше співали лише діти або ж церква, то тепер з великою радістю це роблять художні колективи і молодь. Об’єднуються, наряд­жаються, досліджують пісні глибокої давнини і йдуть від дому до дому сповіщати благу звістку, що Христос народився. І люди зі щирістю їх зустрічають. Це дуже позитивний і приємний момент.  

За словами Володимира Дмитровича, вітання зі святами колектив «Горицвіт» роздає вже багато років, а останні десять — постійно. Благословити на вдалий рік заходять до адміністрації району та міської ради, усіх відділів і служб, у бібліотеки, ніколи не оминають «Уманської зорі». Цьогоріч до ансамблю додалися нові виконавці. Зокрема роль Снігурки вперше виконала працівниця районної центральної бібліотеки Аліна Мазурець, чудовими голосами подивували директор Бабанської дитячої музичної школи Вікторія Кириченко та викладач цього ж закладу Юлія Мазура. Незмінними учасниками залишилися директор РЦКіД Володимир Павленко, художній керівник ансамблю Сергій Цюра, працівники РЦКіД Сергій Драпоус та Віталій Килимник, акомпаніатор РЦКіД Олександр Макаренко та методист РЦКіД Олена Гудзовська.

— Наші пісні веселі, спов­нені надій на нові врожаї, на добробут у родині, на здоров’я рідних і близьких. Нам приємно йти до людей, приносити їм радість, — каже Володимир Павленко.

Олена САМОТОКА