Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Щоб урізноманітнити до­звілля наших читачів, корис­тувачів, друзів книги в цен­тральній районній бібліотеці під час Новорічно-Різдвя­них свят проведено низку ці­кавих заходів. Пізнати свої обряди, пробудити любов до українських традицій до­помагають читачеві книж­ки «Українці: Свята. Тради­ції. Звичаї», «Дорогоцінна енциклопедія українознав­ства», «Звичаї українського народу» та інші, що висвіт­люють національні особли­вості українських свят, тра­дицій, звичаїв і пов'язаної з ними атрибутики, символіки.

Радісний настрій, під­силений вітальними коляд­ками від районного центру культури і дозвілля, панував у ЦРБ під час свята «Дзвінка лунає коляда, зоря Різдвяна сяє з неба». У читальній залі для відвідувачів було вста­новлено маленький вертеп, який передав таїну пришес­тя Божого сина, трепетну радість Святого вечора, що єднає у молитві цілий світ та кожну родину за святко­вою вечерею... Ляльок мис­тецьки виготовили з паперу, вати, воску, нарядили в пар­чеві і шовкові убори. Цен­тром композиції була Марія, яка схилилася над яслами з Божественною Дитиною.

У «дорослому» світі ста­рий рік годиться проводжати численними звітами, підбит­тям підсумків у всіх сферах життя. А от діти, хоч і різні за віком, сприймають новоріч­ні дні геть інакше - зі сміхом, блиском в очах і в радісно­му передчутті дива, яке без особливих труднощів можна створити власноруч. Ці від­чуття проглядалися під час віртуальної подорожі «Ново­річні свята у країнах світу», в ході якої читачі дізнались про святкування Нового року та Різдва у різних ку­точках світу. Зацікавила ма­леньких гостей ретро-виставка «Новорічні перлинки для ретро-ялинки», яка ста­ла поштовхом для виготов­лення оригінальних ялин­кових прикрас гуртківцями, новорічний калейдоскоп «Новий рік крокує світом», різдвяна карусель, проведе­ні в дитячій бібліотеці.

Різдвяний цикл свят стрімко промайнув. Це Бо­гом благословенний час для того, щоб забути старі обра­зи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом року.

І.ХАРИШУК, бібліограф районної центральної бібліотеки.