Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

15

В місті почалася реалізація першого проекту громадського бюджету. 

Згідно з міською цільовою програмою «Громадський бюджет Умані на 2019-2023 роки», передбачено фінансування з міського бюджету проектів поданих уманчанами, які пройшли конкурсний відбір і перемогли в інтернет-голосуванні. На 2020 рік фонд громадського бюджету становить 500 тис. грн.

На перший конкурс уманчани подали 36 проектів, на голосування були винесені три:

— Тренажерний зал «Здоров’я» НВК №17 (482 тис.грн.);

— Особливі діти поруч ― облаштування дитячого майданчика в центрі «Пролісок» (127 тис. грн.);

— Арт-проект «Мальована Умань» (64 тис. грн.)

За результатами голосування перемогу здобули проекти «Особливі діти поруч» та арт-проект «Мальована Умань».

16

Як розповіла депутат міської ради, голова координаційної ради громадського бюджету Ірина Зікєєва, для проекту «Особливі діти поруч» відділом житлово-комунального господарства вже виконані проектно-кошторисні роботи, обрано підрядника та замовлені елементи спеціального майданчика. Проект «Мальована Умань» вже почали виконувати ― волонтери розмальовують паркан по вулиці Горького, вздовж території абонентської служби КП «Уманьводоканал».

12

Авторка арт-проекту «Мальована Умань» Юлія Красновид сьогодні кожен день разом з волонтерами-помічниками працюють біля паркану. Вона розповіла, що за проектом, вся вимита, зачищена, заґрунтована поверхня стіни буде розписана за погодженими ескізами: «У нас всі малюнки зроблені по серіях: фрукти, звірята, квіти, медитація, козаки, творчі професії, нічні пейзажі та інше. Окрема серія — це авторські ескізи уманських розписів Олени Поліщук. Нам здається, що серія з чотирьох картин допоможе людині, яка проходить повз паркан, краще зрозуміти, що тут намальовано, усвідомити єдність цих картин».

10

Практично рік минув від часу початку роботи над створенням ідеї проекту та його розробки до втілення і Юлія зізнається, що коли б з самого початку знала, скільки це забере організаційних клопотів і нер­вів, то навряд погодилася б на це знову.

«Знаєте, якби я на початку знала, скільки всього доведеться пережити, то добре, що і не знала. Іноді блаженне незнання рятує. Тобто, ціль є, бачення єдиного розвитку подій є, це треба зробити, іншого виходу немає.

І якщо не зараз, то коли? І якщо не ми, то хто?

Були труднощі, як на мій рівень особистості, то дуже вагомі, але все ж таки є люди, які допомагають. Хто словом, а хто ділом. Таких людей, на щастя, багато», — зізналася Юлія.
В команді арт-проекту працюють волонтери, тому що весь кошторис був розрахований лише на придбання фарб і розхідних матеріалів.

«Зараз це майже 30 людей різного віку, від молодшого шкільного до пенсіонерів, — розповіла Юлія, — та кожного дня до них приєднуються нові і нові помічники. Взагалі перехожі по-різному реагують на людей, які розмальовують паркан.

Від людини не можна почути того, що в ній не закладено. Якщо в людині є бачення чогось хорошого, прекрасного, то вона про це говорить, вона радіє і її слова підтримують. Якщо в людини є бачення, що хтось повинен робити питають: «А чого ви тут вкалуєте? А хто вам за це платить? Це що, водоканал розкошелився?» Це не ефективні коментарі та вислови.

Тому, в кого що всередині, те вони і коментують. Є й такі, кому просто байдуже і вони пробігають повз».

Юлія Красновид зізнається, що для неї здоровий альтруїзм і егоїзм це хороша рушійна сила. З бажання жити в красивому місті і бачити на вулицях красиві малюнки виросла цікава громадська ініціатива, в якій нині задіяна вся її родина. Чоловік, дві доньки і мама також зайняті в проекті, роблять Умань красивішою.

Волонтерка проекту, художник-оформлювач за освітою Ірина Грошева розмальовує півниками в стилі уманських розписів одну з головних картин на паркані, біля входу в абонентський відділ і каже, що отримує масу задоволення від участі:

«Я переживаю щастя! Пов­не щастя! Щастя творчості, участі в суспільній справі. Що може бути краще?»

Ірина Зікеєва, як куратор проекту вдячна відділу культури Уманської міської ради та авторці проекту Юлії Красновид за те, що вони доводять проект крізь усі етапи до його логічного завершення незважаючи на карантин, затяжні дощі і велику роботу з документами, адже це перший дос­від реалізації проекту громадського бюджету в Умані. На організаційному рівні допомогли втілити проект заступник міського голови Сергій Клочко, директор водоканалу Юрій Токарєв, відділ житлово-комунального господарства, КП «Комунальник».

«Це наш перший досвід і приємно, що це буде нова окраса міста, — вважає Ірина Зікеєва, ― тут буде гарне місце для прогулянок з дітьми і локація для фотографій, а найголовніше, що це з такою любов’ю до рідного міста роб­лять уманчани для уманчан».

Олена ІЩЕНКО