Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

2

Навесні всім  подобається відпочивати на природі  й особливо в лісі. Хочеться, щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим і незасміченим.

Але слід знати, що після  зими  в лісах України розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. І триває  до жовтня  включно.

Пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити  насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви та рослинність. Гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

Для попередження лісових пожеж Уманський  держлісгосп щорічно в лісових масивах проводить ремонт доріг протипожежного призначення, перекопує другорядні лісові дороги, виставляє наглядну агітацію; прибирає стихійні смітники та здійснює інші профілактичні заходи. Незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, на жаль, виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 60 відсотків усіх випадків)  як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.

Основною причиною   виникнення пожеж  є порушення громадянами вимог   Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгосп­угіддях, пустищах, вздовж доріг. Весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Часте відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Щоб не допустити у лісі вогняної біди, забороняється користуватися відкритим вогнем на території лісового фонду (розведення багать, паління тощо), крім місць відпочинку, створених за спеціальним проєктом рішенням місцевої влади, а також місць спалювання порубкових решток, регламентованих «Правилами пожежної безпеки в лісах України». Крім того, на підставі розпорядження голови Черкаської облдерж­адміністрації вводяться обмеження на відвідування лісів населенням та в’їзд транспортних засобів у ліс при настанні високої (4 класу) пожежної небезпеки, яка  може  перерости в  надзвичайну ситуацію (5 клас). Для чого у  відповідних місцях встановлюються державні дорожні знаки «в’їзд заборонено».  Такі обмеження  слід розглядати як протипожежні вимоги до  лісового фонду. Заборона  обумовлена  тим, що ліс належить до високопожежних об’єктів і його пірологічна характеристика постійно перебуває в динамічному стані, рівень якого залежить від погодних умов.

Шановні відвідувачі лісів Уманщини, настає пора виїздів на природу. Велике прохання: візьміть з собою мішки для сміття. Зробіть добру справу — приберіть за собою!

А також ще раз нагадуємо: пожежу легше попередити, ніж загасити!

Лише разом ми зможемо зберегти наші зелені скарби від вогню та сміття!

Вадим КУРІЙ, інженер охорони та захисту лісу