Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

10У розпалі весна і, попри всі катаклізми, в розпалі «шлюбний» сезон у тварин. Домашні улюбленці стають некерованими, щодуху рвуться на вулицю. Про переваги та недоліки методів контрацепції котів і собак розповідає ветеринарний лікар Центру ветеринарної медицини «Айболіт» Даша ТКАЧЕНКО.


— Кішки починають гуляти вже з п’яти місяців, собаки – з шести-восьми, все залежить від породи. Якщо вам хочеться погратися в матусь — маєте право, але коли не знаєте, що робити з приплодом, краще одразу подумати про методи контрацепції тварин.
Гормональні таблетки,
краплі, уколи
Ці три методи контрацепції для тварин я віднесла до однієї умовної групи. Господарі найчастіше купують гормональні засоби, аргументуючи тим, що їм «дуже шкода оперувати: це ж боляче і страшно». Тим самим повільно штовхають свого улюбленця до смерті. На практиці переконалася, що ці засоби більше шкодять, аніж приносять користь. Гормон, який містить препарат, щеплюється з гормоном, який виділяється в організмі тварини. Таким чином відбувається накопичення гормонів і вони провокують розвиток онкології, мастопатії, запалення внутрішніх та зовнішніх статевих органів. Майже всі тварини, які не стерилізовані і вживають гормональні таблетки, хворіють онкологією. Але перше, що ви побачите, — це порушення статевого циклу. Наприклад, якщо кішка гуляє через кожних три місяці, то після крапель-таблеток її може потягнути до кота вже через кілька тижнів. Уколи менш шкідливі і їх вистачає до року. Але це ті ж самі гормони.
Стерилізація-кастрація
В ЄС є розуміння про обов’яз­ковість стерилізації, ось чому там практично немає безпритульних тварин, а розведенням займаються племінні господарства. Все під контролем закону.
У нас існує ще чимало стереотипів. Думаю, це через непоінформованість та низьку культуру українців щодо утримання домашніх тварин.
Основний та найбезпечніший сучасний метод контрацепції у тварин – це стерилізація для самок, та кастрація для самців, внаслідок чого тварини вже не зможуть народжувати.
Перед процедурою тварину оглядає лікар, дивиться, чи здорові серце, нирки, обов’язковою умовою є вакцинація і обробка від глистів, тоді здоровий організм легко витримає наркоз і швидше відновить сили. За
10-12 годин до операції не годувати. Сама операція триває близько години. Більшість тварин на 2-3 день повністю приходить у норму. Господар повинен після операції обробляти шви і 7-10 днів тримати тварину у бандажі, аби не лизала рану.
Розвіюємо деякі міфи
Кішка, аби бути здоровою, має хоч раз дати потомство. Цій думці вже років 20, вона побутує з часів, коли ще тільки починали вчитися оперувати. Ветеринару без досвіду було зручніше оперувати тварину, яка вже народжувала, оскільки за таких умов вона має збільшений розмір матки. Однак дослідження показали, що краще та корисніше для тваринки, аби її стерилізували до першої тічки – у віці від 6 до 9 місяців.
Прооперовані тварини швидко набирають вагу, стають менш активними. А що, немає «звичайних» тварин з надлишком ваги? Коли наступає статеве збудження, втрачається і апетит, і грайливість. Якщо забрати у тварини цей етап циклу, то все, що залишається, – це гратися, любити свого господаря та їсти. Але це контролюється спеціалізованим харчуванням і вашим дбайливим доглядом.
Щодо активності. Буває, гормональний стрес настільки сильний, що тварина стає агресивною. Після операції ця причина зникає і може здатися, що вона стала надто спокійна.
Отже вибір за вами, але врахуйте усі наслідки, якщо це дійсно ваш улюбленець.


Спілкувалась Олена САМОТОКА