Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

Державтоінспекція міс­та Умань звертає увагу во­діїв на необхідність викорис­тання ременів безпеки, адже за статистикою від 60 до 70% смертельних наслідків у до­рожньо-транспортних приго­дах трапляються через сві­доме ігнорування цих засобів безпеки.

Нагадуємо, що ремінь безпеки - це засіб, призна­чений для утримання водія та пасажирів автомобіля на сидінні у випадку аварії або раптової зупинки. Його ви­користання дозволяє вдвічі скоротити ймовірність смер­тельних наслідків при ава­рії, а також пом'якшити тяж­кість травм або запобігти їх повністю.

Застосування ременя безпеки зменшує ризик заги­белі водія:

при фронтальному (лобо­вому) зіткненні - в 2,3 раза;

при бічному - в 1,8 раза;

при перекиданні - в 5 ра­зів;

Застосування ременів безпеки також знижує ймо­вірність загибелі та отриман­ня важких травм для паса­жирів:

переднього сидіння– на40-50%.

заднього сидіння– на25%.

Зазначимо, що при ава­рії на незначній швидко­сті доросла людина здатна захистити себе руками від удару. Але при зіткненні зі швидкістю в 50 км/год. маса людини збільшується в 40 разів і, таким чином, вона вже не здатна втримати себе на місці. Також ризи­ку піддаються діти в салоні авто. Маленьких пасажирів необхідно перевозити лише в спеціальних дитячих кріс­лах, які також обладнані ре­менями безпеки.

Чинне законодавство України зобов'язує водіїв та пасажирів користуватися ре­менями безпеки. Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні право­порушення за не пристебну­ті ремені безпеки передба­чається стягнення штрафу у розмірі від 51 до 85 грн.

Державтоінспекція міста Умань закликає водіїв та па­сажирів відповідально ста­витись до власної безпеки, життя та здоров'я!

ВДАІ м. Умань.